€25.09
% €42.90 (41.52% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810007729 P/N: A9C15405 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9C15405 Fernanzeige iATLs für iTL, 24-240V AC/DC"
Schneider Electric Remote Indicator iATLs for iTL, 24-240V AC/DC
Schneider Electric A9C15405
EAN 3606480374845
Description
Este Acti9 iATLs é um auxiliar de indicação remota fiável. Tem 1 contacto de comutação e funciona com tensão de controlo de 24 V CA/CC a 240 V CA/CC. A montagem é efetuada à direita do relé de impulsos iTL com clipes amarelos. O grau de proteção é IP20 e IP40 num armário. Montável em calha DIN. Está associado aos relés de impulsos iTL para permitir a indicação remota do seu estado de funcionamento. Este produto está em conformidade com a norma EN/IEC 60669-2-2.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Gerätemontage | Schütze/Relais |
|---|---|
| Funktion | Signalschalter |
| Breite in Teilungseinheiten | 0.5 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 1 |
| Anzahl der Fehlersignalschalter | 0 |
| Bemessungsschaltstrom | 6A |
| Bemessungsspannung | 240V |
| Spannungsart | AC |
| Mit Autotest für Fehlerstromfunktion | |
| Geeignet für max. Polzahl der Hauptkontakteinheit (gesamt) | 4 |
| Geeignet für max. Stromstärke der Hauptkontakteinheit | 32A |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9C15405 |
|---|---|
| EAN | 3606480374845 |
| ETIM | EC001286 |
| SCIP | cd66a3ab-e995-436e-8541-65ce1e0b13e2 |
| ECLASS | eClass_10_AKE327013 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (Package) | 0.04 kg |
Designations
AFD-Unit AFDD Additional Device for Modular Installation Auxiliary Contact Auxiliary Current Switch Auxiliary Switch Auxiliary Switch/Signal Contact Auxiliary Switch/Signal Contact for Modular Installation Changeover Auxiliary Contact Contact Module Fault-Signal Switch Fire Protection Switch Fire Protection Switch Block Fire Protection Switch Block Fire Protection Switch Device AFDD Fire Protection Switch Function Load Circuit Breaker Monitoring Unit RCBO Remote Drive Remote Switch Remote Switch-On Remote Trip Signal Contact Signal Switch Undervoltage Release
Login
No reviews found. Share your insights with others.







































