€50.09
% €89.61 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810031954 P/N: XB5AD912R10K Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB5AD912R10K Potentiometer, Komplettgerät, Harmony XB5, Kunststoff, schwarz, 22mm, Widerstand 10K Ohm"
Schneider Electric Potentiometer, Complete Device, Harmony XB5, Plastic, Black, 22mm, Resistance 10K Ohm
Schneider Electric XB5AD912R10K
EAN 3606480985072
Description
Ten potencjometr zapewnia zewnętrzny interfejs do sterowania kluczowymi parametrami komponentów automatyki takimi jak sterowniki i falowni ki. Oferuje prosty montaż w 22mm otworach. Jest odporny na uderzenia, pył, wodę i wibracje dzięki certyfikatom IP66, IP69, IP69K czyniąc go idealnym do pracy w ciężkich warunkach otoczenia.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Widerstand | 10000Ohm |
|---|---|
| Leistungsaufnahme | 1W |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Anzahl der Umdrehungen | 0 |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | sonstige |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB5AD912R10K |
|---|---|
| EAN | 3606480985072 |
| ETIM | EC001027 |
| ECLASS | eClass_10_AKF045014 |
| Weight | 0.06 kg |
| Weight (Package) | 0.06 kg |
Designations
Button Control Button Control Switch E-Stop Emergency Stop Emergency Stop Button Emergency Stop Switch Harmony Indicator Light Knob Pilot Light Plastic Button Potentiometer Potentiometer Poti Pressure Switch Push Button Pushbutton Selector Switch Toggle Switch XB5
Login
No reviews found. Share your insights with others.
























