€26.54
% €47.48 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810031887 P/N: XB4FW34B5 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB4FW34B5 Leuchtdrucktaster, Harmony XB4F, Metall, 30mm, rot, unbeschriftet, universelle LED, glatte Kalotte, 1S+1Ö, 24V ACDC"
Schneider Electric Illuminated push-button, Harmony XB4F, metal, 30mm, red, unmarked, universal LED, smooth dome, 1NC+1NO, 24V ACDC
Schneider Electric XB4FW34B5
EAN 3606489580698
Description
Harmony XB4/ZB4 flush trykknapper forsterker inntrykket av god design og funksjonalitet på fronten av en maskin eller tavlefr ont. Det forsenkede designet handler ikke bare om estetikk, men har også funksjonelle fordeler som gir enklere rengjøring og bedre beskyttelse. Trykknappene monteres enkelt i et 30 mm hull fordi hodet holdes på plass av en pakning på baksiden når de satt inn i hullet. På baksiden av hullet monteres en mellomplate som samtidig forbinder trykknappen med jord, før bryterkropp en klikkes på bak og fastgjøres med en enkelt skrue. Bak på bryterkroppen monteres kontaktelementene og eventuelle lysmoduler og det kan totalt monteres opptil 9 moduler bak på en trykknapp (avhengig av modell). Serien i metall er meget robust og kan benyttes i en lang rekke industrier. Kapslingsklassen er IP66, IP67, IP69 (ISO) og IP69K (DIN) og utover det kan trykknappen e benyttes i temperaturområder fra -40 til 70 grader Celsius. XB4FW34B5 er en komplett signallampe-trykknapphode i metall for flushmontasje med fjærretur og en plan trykkflate i rød farge. Det følger med en kropp påmontert 1xNO+1xNC kontaktelementer samt en LED lysmodul. Den kraftige LED lyskilden gir et sterkt ensartet lys som er synlig fra enhver vinkel. LED'en har en le vetid på 100.000 timer som tilsvarer mer enn 10 års levetid ved 24 timers drift i døgnet. Strømforsyningen til signallampen e r 24V AC/DC. Det er mulig å kjøpe til ekstra kontaktelementer ZBE1xx såfremt det ønskes ekstra kontaktfunksjoner. Til oppmerk ing brukes ZBYFxxxx skiltholderne med blanke skilt for individuell gravering. Alternativt kan det brukes løse skiltholdere ZB ZFxx for ZBY0xxxx standard skilt til Harmony serien. OBS: Det er IKKE mulig å montere flush trykknappene i XAL kontrollstasjo ner.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Befehlsstellen | 1 |
|---|---|
| Bauform des Knopfes | flach |
| Farbe des Knopfes | rot |
| Transparent | 1 |
| Bauform der Linse | rund |
| Lochdurchmesser | 30.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Geeignet für Beleuchtung | 1 |
| Schaltfunktion verrastend | |
| Tastend | 1 |
| Versorgungsspannung der Lampe | 24V |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Metall |
| Farbe Frontring | Chrom |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB4FW34B5 |
|---|---|
| EAN | 3606489580698 |
| ETIM | EC001028 |
| SCIP | 425812e5-011f-4fb4-ad1b-fc9cf9865300 |
| ECLASS | eClass_10_AKF046014 |
| Weight | 0.13 kg |
| Weight (Package) | 0.13 kg |
Designations
Button Button switch Complete device Control button Control key Control switch Flush Harmony XB4F Harmony ZB4F Illuminated button Illuminated push switch Illuminated push-button Indicator switch Key Metal button Metal push-button Metal switch Pilot light switch Pressure switch Push knob Push switch Push-button Switch XB4F ZB4F complete flat mounting flush flush mounting recessed
Login
No reviews found. Share your insights with others.






























