€39.25
% €70.21 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810031841 P/N: XB4FK123B5 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB4FK123B5 Leuchtwahlschalter, Harmony XB4F, Metall, 30mm, grün, universelle LED, 2 Stellungen, 1S+1Ö, 24V ACDC"
Schneider Electric Illuminated Selector Switch, Harmony XB4F, Metal, 30mm, Green, Universal LED, 2 Positions, 1NO+1NC, 24V ACDC
Schneider Electric XB4FK123B5
EAN 3606489580285
Description
Harmony XB4/ZB4 flush trykknapper forsterker inntrykket av god design og funksjonalitet på fronten av en maskin eller tavlefr ont. Det forsenkede designet handler ikke bare om estetikk, men har også funksjonelle fordeler som gir enklere rengjøring og bedre beskyttelse. Trykknappene monteres enkelt i et 30 mm hull fordi hodet holdes på plass av en pakning på baksiden når de satt inn i hullet. På baksiden av hullet monteres en mellomplate som samtidig forbinder trykknappen med jord, før bryterkropp en klikkes på bak og fastgjøres med en enkelt skrue. Bak på bryterkroppen monteres kontaktelementene og eventuelle lysmoduler og det kan totalt monteres opptil 9 moduler bak på en trykknapp (avhengig av modell). Serien i metall er meget robust og kan benyttes i en lang rekke industrier. Kapslingsklassen er IP66, IP67, IP69 (ISO) og IP69K (DIN) og utover det kan trykknappen e benyttes i temperaturområder fra -40 til 70 grader Celsius. XB4FK123B5 er en komplett velgerbryter i metall for flushmontas je og LED belysning i grønn farge. Hodet har 2 faste stillinger (90°). Det følger med en kropp påmontert 1xNO+1xNC kontaktele menter sammen med trykknapphodet. Strømforsyningen til signallampen er 24V AC/DC. Det er mulig å kjøpe til ekstra kontaktelem enter ZBE1xx såfremt det ønskes ekstra kontaktfunksjoner. Til oppmerking brukes ZBYFxxxx skiltholderne med blanke skilt for i ndividuell gravering. Alternativt kan det brukes løse skiltholdere ZBZFxx for ZBY0xxxx standard skilt til Harmony serien. OBS : Det er IKKE mulig å montere flush trykknappene i XAL kontrollstasjoner.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Schaltstellungen | 2 |
|---|---|
| Ausführung des Betätigungselements | sonstige |
| Geeignet für Beleuchtung | 1 |
| Mit Leuchtmittel | 1 |
| Farbe des Knopfes | grün |
| Lochdurchmesser | 30.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Schaltfunktion verrastend | 1 |
| Tastend | |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Versorgungsspannung | 24V |
| Verlustleistung | -W |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Metall |
| Farbe Frontring | Chrom |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB4FK123B5 |
|---|---|
| EAN | 3606489580285 |
| ETIM | EC001029 |
| SCIP | 51477834-6557-463b-9186-97e1bf9e303d |
| ECLASS | eClass_10_ACN984011 |
| Weight | 0.14 kg |
| Weight (Package) | 0.14 kg |
Designations
Button Button Switch Complete Complete Unit Control Button Control Push Button Control Switch Flush Flush Installation Flush Mounting Harmony XB4 Harmony XB4F Harmony ZB4 Illuminated Selector Switch Illuminated Switch Lever Switch Metal Push Button Metal Push-button Switch Metal Switch Push Button Push Button Switch Push-button Pushbutton Recessed Selection Push Button Selector Switch Selector Switch Illuminated Switch Toggle Toggle Push Button Toggle Switch XB4 XB4F ZB4
Login
No reviews found. Share your insights with others.






























