€9.35
% €16.72 (44.08% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810031374 P/N: XALD01 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XALD01 Leergehäuse, Harmony XALD, Kunststoff, dunkelgrau, 1 Bohrung, 22mm"
Schneider Electric Empty enclosure, Harmony XALD, plastic, dark gray, 1 hole, 22mm
Schneider Electric XALD01
EAN 3389110114737
Description
Ta ciemno-szara kaseta sterownicza z 1 otworem umożliwia twórcom maszyn ich modyfikację poprzez dodanie sterowania i sygnalizacji w zależności od potrzeb. Została zaprojektowana dla prostej i masowej produkcji maszyn, tekstyliów, pakowania, systemów obsługi małych pod nośników, kontroli drzwi garażowych, zwijania rolet. Jest kompatybilna z przyciskami i przełącznikami z serii Harmony XB5. Jest odporna na uderzenia, pył, wodę i wibracje dzięki certyfikatom IP66, IP67, IP69, IP69K, czyniąc ją idealną do pracy w ciężkich warunkach.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Befehlsstellen | 1 |
|---|---|
| Gehäusebauform | Aufbaugehäuse |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Werkstoffgüte des Gehäuses | ABS |
| Durchmesser Öffnungen | 22.5mm |
| Farbe des Gehäuseoberteils | grau |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Breite | 68mm |
| Höhe | 68mm |
| Tiefe | 53mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | XALD01 |
|---|---|
| EAN | 3389110114737 |
| ETIM | EC000200 |
| ECLASS | eClass_10_AKF023014 |
| Weight | 0.11 kg |
| Weight (Package) | 0.11 kg |
Designations
Control enclosure Control enclosure Control enclosure Control enclosure Control station Control station Emergency stop enclosure Emergency stop enclosure Emergency stop station Emergency stop station Empty enclosure Empty enclosure Enclosure Enclosure Harmony Operator box Operator enclosure Operator enclosure Operator station Plastic enclosure Plastic enclosure Pushbutton enclosure Pushbutton enclosure Surface-mounted enclosure Surface-mounted enclosure XB5 Enclosure
Login
No reviews found. Share your insights with others.
























