€48.46
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810031643 P/N: XB4BG33 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB4BG33 Schlüsselschalter, Harmony XB4, Metall, 22mm, schwarz, 3 Stellungen, rastend, Ronis 455, 2S"
Schneider Electric Key switch, Harmony XB4, metal, 22mm, black, 3 positions, latching, Ronis 455, 2S
Schneider Electric XB4BG33
EAN 3389110887150
Description
Ten przełącznik z kluczem oferuje wszechstronne rozwiązania do sterowania Twoimi maszynami. Oferuje prosty montaż w 22mm otworach. Zapewnia bezpieczne rozwiązanie do ustawienia maszyny w wybranym trybie przez uprawniony personel. Jest odporny na uderzenia, pył, wodę i w ibracje dzięki certyfikatom IP66, IP67, IP69, IP69K, czyniąc go idealnym do pracy w ciężkich warunkach otoczenia.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Schaltstellungen | 3 |
|---|---|
| Ausführung des Betätigungselements | Schlüssel |
| Geeignet für Beleuchtung | |
| Mit Leuchtmittel | |
| Farbe des Knopfes | schwarz |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Schaltfunktion verrastend | 1 |
| Tastend | |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Versorgungsspannung | -V |
| Verlustleistung | -W |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 2 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Metall |
| Farbe Frontring | Chrom |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB4BG33 |
|---|---|
| EAN | 3389110887150 |
| ETIM | EC001029 |
| SCIP | 70419cd7-c760-46b8-87e9-92c66dfe6f15 |
| ECLASS | eClass_10_ACN984011 |
| Weight | 0.16 kg |
| Weight (Package) | 0.16 kg |
Designations
Button Button switch Complete device Control button Control key Control switch Harmony XB4 Harmony XB4 Key Key button Key selector switch Key switch Knob Knob button Knob switch Lever switch Metal button Metal push button Metal switch Push button Pushbutton Pushbutton switch Selector button Selector switch Switch XB4 ZB4 complete
Login
No reviews found. Share your insights with others.






























