€51.29
% €91.75 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810031635 P/N: XB4BD912R1K Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB4BD912R1K Potentiometer, Komplettgerät, Harmony XB4, Metall, 22mm, schwarz, Widerstand 1K Ohm"
Schneider Electric Potentiometer, complete device, Harmony XB4, metal, 22mm, black, resistance 1K Ohm
Schneider Electric XB4BD912R1K
EAN 3606480984990
Description
Potencjometr ten pozwala kontrolować kluczowe parametry napędów oraz falowników. Jest z łatwością instalowany w standardowych otworach 22m m oraz podłączany na prosty mechanizm śrubowo-zaciskowy. Odporny na uderzenia, kurz, wodę oraz wibrację. (IP66, IP69, IP69K) co czyni go odpowiednim do pracy w niemal każdym środowisku.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Widerstand | 1000Ohm |
|---|---|
| Leistungsaufnahme | 1W |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Anzahl der Umdrehungen | 0 |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | sonstige |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB4BD912R1K |
|---|---|
| EAN | 3606480984990 |
| ETIM | EC001027 |
| SCIP | 0e30a545-e3ee-4545-a795-1367bfe4f5b7 |
| ECLASS | eClass_10_AKF045014 |
| Weight | 0.1 kg |
| Weight (Package) | 0.1 kg |
Designations
Button Button Complete device Control button Control switch Harmony XB4 Harmony XB4 Metal button Metal pushbutton Metal switch Potentiometer Potentiometer Potentiometer Pushbutton Pushbutton Pushbutton Pushbutton switch Switch XB4 ZB4 complete
Login
No reviews found. Share your insights with others.























