€51.29
% €91.75 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810031634 P/N: XB4BD912R10K Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB4BD912R10K Potentiometer, Komplettgerät, Harmony XB4, Metall, 22mm, schwarz, Widerstand 10K Ohm"
Schneider Electric Potentiometer, Complete device, Harmony XB4, metal, 22mm, black, resistance 10K Ohm
Schneider Electric XB4BD912R10K
EAN 3606480985010
Description
Ten potencjometr zapewnia zewnętrzny interfejs do sterowania kluczowymi parametrami komponentów automatyki, takich jak napędy i falowniki. Można go łatwo zainstalować w standardowych wycięciach o średnicy 22 mm i połączyć za pomocą prostych połączeń śrubowych. Jest odpo rny na uderzenia, kurz, wodę i wibracje dzięki IP66 IP69 IP69K, dzięki czemu idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Widerstand | 10000Ohm |
|---|---|
| Leistungsaufnahme | 1W |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Anzahl der Umdrehungen | 0 |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB4BD912R10K |
|---|---|
| EAN | 3606480985010 |
| ETIM | EC001027 |
| SCIP | cdd05395-84df-4020-b628-2e5a7bfcca00 |
| ECLASS | eClass_10_AKF045014 |
| Weight | 0.1 kg |
| Weight (Package) | 0.11 kg |
Designations
Button Button Button switch Complete device Control button Control button Control switch Harmony XB4 Harmony ZB4 Metal pushbutton Metal switch Potentiometer Potentiometer Poti Pressure switch Push button Pushbutton Switch XB4 ZB4 complete
Login
No reviews found. Share your insights with others.






















