€14.10
% €25.23 (44.11% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810031437 P/N: XALE2 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XALE2 Leergehäuse, Harmony XALE, Kunststoff, hellgrau, 2 Bohrungen, 22mm"
Schneider Electric Empty enclosure, Harmony XALE, plastic, light grey, 2 holes, 22mm
Schneider Electric XALE2
EAN 3389119017589
Description
Harmony XALE2 è una pulsantiera vuota di colore grigio chiaro con 2 intagli. Il suo grado di protezione è IP54. Fa parte della gamma di pulsanti in plastica monoblocco Harmony XB7 di diametro 22 mm e lampade spia.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Befehlsstellen | 2 |
|---|---|
| Gehäusebauform | Aufbaugehäuse |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Werkstoffgüte des Gehäuses | ABS |
| Durchmesser Öffnungen | 22.5mm |
| Farbe des Gehäuseoberteils | schwarz |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Breite | 73mm |
| Höhe | 115mm |
| Tiefe | 52mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | XALE2 |
|---|---|
| EAN | 3389119017589 |
| ETIM | EC000200 |
| ECLASS | eClass_10_AKF023014 |
| Weight | 0.09 kg |
| Weight (Package) | 0.09 kg |
Designations
Control enclosure Control enclosure Control housing Control housing Control station Control station Emergency stop enclosure Emergency stop housing Emergency stop station Emergency stop station Empty housing Empty housing Harmony Housing Housing Operator box Operator housing Operator housing Operator station Plastic housing Plastic housing Pushbutton housing Pushbutton housing Surface-mounted housing Surface-mounted housing XB5 housing
Login
No reviews found. Share your insights with others.





















