€13.10
% €23.44 (44.11% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810031377 P/N: XALD02 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XALD02 Leergehäuse, Harmony XALD, Kunststoff, dunkelgrau, 2 Bohrungen, 22mm"
Schneider Electric Empty enclosure, Harmony XALD, plastic, dark grey, 2 holes, 22mm
Schneider Electric XALD02
EAN 3389110114744
Description
Ta ciemno-szara kaseta sterownicza z 2 otworami umożliwia twórcom maszyn ich modyfikację poprzez dodanie sterowania i sygnalizacji w zależności od potrzeb. Została zaprojektowana dla prostej i masowej produkcji maszyn, tekstyliów, pakowania, systemów obsługi małych po dnośników, kontroli drzwi garażowych, zwijania rolet. Jest kompatybilna z przyciskami i przełącznikami z serii Harmony XB5. Jest odporna na uderzenia, pył, wodę i wibracje dzięki certyfikatom IP66, IP67, IP69, IP69K, czyniąc ją idealną do pracy w ciężkich warunkach.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Befehlsstellen | 2 |
|---|---|
| Gehäusebauform | Aufbaugehäuse |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Werkstoffgüte des Gehäuses | ABS |
| Durchmesser Öffnungen | 22.5mm |
| Farbe des Gehäuseoberteils | grau |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Breite | 68mm |
| Höhe | 106mm |
| Tiefe | 53mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | XALD02 |
|---|---|
| EAN | 3389110114744 |
| ETIM | EC000200 |
| ECLASS | eClass_10_AKF023014 |
| Weight | 0.18 kg |
| Weight (Package) | 0.18 kg |
Designations
Harmony XB5 enclosure control enclosure control enclosure control station emergency halt enclosure emergency halt station emergency stop enclosure emergency stop station empty enclosure empty enclosure enclosure enclosure inspection enclosure inspection enclosure inspection station operator box operator enclosure operator enclosure operator station plastic enclosure plastic enclosure push-button enclosure push-button enclosure surface mounting enclosure surface mounting enclosure
Login
No reviews found. Share your insights with others.
























