€81.33
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026118 P/N: NSYSBM306012 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSBM306012 Flaches Stahlgehäuse PanelSeT SBM 300x600x120mm IP66 IK10"
Schneider Electric Flat Steel Enclosure Spacial SBM 300x600x120mm IP66 IK10
Schneider Electric NSYSBM306012
EAN 3606480520235
Description
Cassetta industriale Spacial SBM. Multifunzione. 300 x 600 x 120 mm. Cassetta Flat Box. Montaggio a parete. Corpo monoblocco piegato e saldato. Fissaggio del coperchio con vite metallica a metà giro. Copertura con 4 viti prigioniere PZ2 all'esterno dell'area sigillata. Realizzato in lamiera di acciaio con finitura in polvere di poliestere. Protezione IP66, IK10.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Breite | 600mm |
|---|---|
| Höhe | 300mm |
| Tiefe | 120mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Ausführung der Oberfläche | pulverbeschichtet |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Freistehend | |
| Bodenstehendes Wandmodell | |
| Geeignet für Wandmontage | 1 |
| Eckmodell | |
| Zwischeneinbau | |
| Koppelbar | |
| Mit Montageplatte | |
| Montageplatte tiefenverstellbar | |
| Geeignet für Wandeinbau | 1 |
| Mastbefestigung | 1 |
| Mit Tür | 1 |
| Anzahl der Türen | 1 |
| Mit Sichttür | |
| Mit Lüftungstür | |
| Mit rückseitiger Tür | |
| Anzahl der Schlösser | 0 |
| Mit Oberteil | |
| Transparenter Deckel | |
| Geeignet für metrische Montage | 1 |
| Geeignet für Außenaufstellung | 1 |
| Schrägdach | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Vorprägungen | |
| EMV-Ausführung | |
| Schlagfestigkeit | IK10 |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
| Wärmeverlustkapazität (Delta T = 20 K) nach IEC/TR 60890 | -W |
| Max. zulässige Belastung des Gehäuses/Schranks nach IEC 62208 | 50N |
| Max. zulässige Belastung der Tür(en) nach IEC 62208 | -N |
| Max. zulässige Belastung der Montageplatte nach IEC 62208 | 200N |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSBM306012 |
|---|---|
| EAN | 3606480520235 |
| ETIM | EC000261 |
| ECLASS | eClass_10_AGZ056016 |
| Weight | 6.72 kg |
| Weight (Package) | 6.72 kg |
Designations
Antenna cabinet Bayed cabinet Baying system Bus housing Cabinet Cabinet system Compact cabinet Compact switch cabinet Connection cabinet Corner cabinet Electronics cabinet Enclosure/Switch cabinet (empty) Housing for bus systems Large cabinet Operator housing Plaster housing Row-type system Switch cabinet Switch cabinet (empty) Switch cabinet empty Terminal box Wall cabinet Wall-mounted enclosure
Login
No reviews found. Share your insights with others.


































