€93.52
Available to order, delivery time: 2-3 Months
Art. No: WST8810026113 P/N: NSYSBM20608 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSBM20608 Flaches Stahlgehäuse PanelSeT SBM 200x600x80mm IP66 IK10"
Schneider Electric Flat Steel Enclosure Spacial SBM 200x600x80mm IP66 IK10
Schneider Electric NSYSBM20608
EAN 3606480520099
Description
Cassetta industriale Spacial SBM. Multifunzione. 200 x 600 x 80 mm. Cassetta Flat Box. Montaggio a parete. Corpo monoblocco piegato e saldato. Fissaggio del coperchio con vite metallica a metà giro. Copertura con 4 viti prigioniere PZ2 all'esterno dell'area sigillata. Realizzato in lamiera di acciaio con finitura in polvere di poliestere. Protezione IP66, IK10.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Anschlussklemmen | 0 |
|---|---|
| Max. Leiterquerschnitt | -mm² |
| Länge | 200mm |
| Breite | 600mm |
| Tiefe | 80mm |
| Materialstärke Gehäuse | 12mm |
| Montageart | Aufputz |
| Form | rechteckig |
| Anbaumöglichkeit | |
| Anzahl der Einführungen | 0 |
| Art der Einführung | |
| Werkstoff | Stahl |
| Halogenfrei | 1 |
| Oberflächenschutz | sonstige |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
| Mit Deckel | 1 |
| Deckelbefestigung | geschraubt |
| Mit transparentem Deckel | |
| Plombierbar | |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | -V |
| Funktionserhalt | ohne |
| Nennspannung | -V |
| Einsatztemperatur | -35°C |
| Bemessungsstrom | -A |
| Schlagfestigkeit | IK10 |
| Anschlussart | Schraubklemme |
| Explosionsgeprüfte Ausführung | |
| Für Ex-Zone Gas | ohne |
| Für Ex-Zone Staub | ohne |
| Konform BS 6220 | |
| Wartungsfrei gemäß BS 5733 | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSBM20608 |
|---|---|
| EAN | 3606480520099 |
| ETIM | EC002713 |
| ECLASS | eClass_10_AGZ056016 |
| Weight | 4.25 kg |
| Weight (Package) | 4.25 kg |
Designations
Antenna Cabinet Bayed Cabinet Baying System Bus Housing Cabinet Cabinet System Compact Cabinet Compact Switchgear Connection Enclosure Control Cabinet Corner Cabinet Coupling System Electronics Cabinet Empty Control Cabinet Enclosure/Control Cabinet (empty) Housing for Bus Systems Large Cabinet Operator Enclosure Plaster Housing Switchgear (empty) Terminal Box Wall Enclosure Wall-Mounted Cabinet
Login
No reviews found. Share your insights with others.


































