€88.13
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026110 P/N: NSYSBM205012 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSBM205012 Flaches Stahlgehäuse PanelSeT SBM 200x500x120mm IP66 IK10"
Schneider Electric Flat steel enclosure Spacial SBM 200x500x120mm IP66 IK10
Schneider Electric NSYSBM205012
EAN 3606480520174
Description
Cassetta industriale Spacial SBM. Multifunzione. 200 x 500 x 120 mm. Cassetta Flat Box. Montaggio a parete. Corpo monoblocco piegato e saldato. Fissaggio del coperchio con vite metallica a metà giro. Copertura con 4 viti prigioniere PZ2 all'esterno dell'area sigillata. Realizzato in lamiera di acciaio con finitura in polvere di poliestere. Protezione IP66, IK10.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Anschlussklemmen | 0 |
|---|---|
| Max. Leiterquerschnitt | -mm² |
| Länge | 200mm |
| Breite | 500mm |
| Tiefe | 120mm |
| Materialstärke Gehäuse | 12mm |
| Montageart | Aufputz |
| Form | rechteckig |
| Anbaumöglichkeit | |
| Anzahl der Einführungen | 0 |
| Art der Einführung | |
| Werkstoff | Stahl |
| Halogenfrei | 1 |
| Oberflächenschutz | sonstige |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
| Mit Deckel | 1 |
| Deckelbefestigung | geschraubt |
| Mit transparentem Deckel | |
| Plombierbar | |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | -V |
| Funktionserhalt | ohne |
| Nennspannung | -V |
| Einsatztemperatur | -35°C |
| Bemessungsstrom | -A |
| Schlagfestigkeit | IK10 |
| Anschlussart | Schraubklemme |
| Explosionsgeprüfte Ausführung | |
| Für Ex-Zone Gas | ohne |
| Für Ex-Zone Staub | ohne |
| Konform BS 6220 | |
| Wartungsfrei gemäß BS 5733 | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSBM205012 |
|---|---|
| EAN | 3606480520174 |
| ETIM | EC002713 |
| ECLASS | eClass_10_AGZ056016 |
| Weight | 4.24 kg |
| Weight (Package) | 4.24 kg |
Designations
Antenna cabinet Bus housing Cabinet system Compact cabinet Compact control cabinet Connection cabinet Corner cabinet Electronics cabinet Enclosure suite Enclosure system Enclosure/control cabinet (empty) Flush-mounted housing Housing for bus systems Large cabinet Operating housing Switchgear cabinet Terminal box Wall cabinet Wall-mounted enclosure
Login
No reviews found. Share your insights with others.



































