€121.38
% €123.17 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023989 P/N: NSYCCOHY230VID Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCCOHY230VID Climasys-Hygrostat-Display % Hr"
Schneider Electric Climasys-Hygrostat-Display % RH
Schneider Electric NSYCCOHY230VID
EAN 3606480152634
Description
L'emplacement de montage est sur la plaque de montage, le rail DIN 35 mm, le montant PanelSeT ou les traverses. Affiche l'humidité relative. Tension d'entrée de 200 à 240 V. Plage d'humidité de 20 à 80 %. 6 bornes 2,5 mm², connexion électrique. Hystérésis 3 %. Gris clair UL94 auto-extinguible (matériau V0). Protection IP20. 2 sorties fonction chauffage.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Hygrostat |
|---|---|
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 200V |
| Bemessungsspannung AC 60 Hz | 200V |
| Bemessungsspannung DC | -V |
| Bemessungsstrom In | 4A |
| Einstellbarer Ansprechwert für relative Luftfeuchtigkeit | 0.2 |
| Einstellbereich Temperatur | -40°C |
| Montageart | Klemmbefestigung |
| Ausführung der Schaltfunktion | Öffner und Schließer |
| Mit Digital-Anzeige | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCCOHY230VID |
|---|---|
| EAN | 3606480152634 |
| ETIM | EC004587 |
| SCIP | 3452f1a3-f13d-4adf-84ba-2572bcc8e35c |
| ECLASS | eClass_10_ACN688011 |
| Weight | 0.15 kg |
| Weight (Package) | 0.15 kg |
Designations
air humidity controller climate control control cabinet hygrostat humidity controller hygrostat hygrostat (control cabinet) hygrostat for control cabinet
Login
No reviews found. Share your insights with others.

























