€4,783.72
% €8,370.46 (42.85% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810016005 P/N: IMD-IM400 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric IMD-IM400 Vigilohm Isolationsüberwachungsgerät IM400 100-440Vac"
Schneider Electric Vigilohm IM400 100-440Vac
Schneider Electric IMD-IM400
EAN 3606480573347
Description
To urządzenie należy do rodziny Vigilohm zaprojektowanych do monitoringu nieuziemionych/IT sieci elektrycznych, zgodnie z normami instalacji i produktów. Zgodnie z normami zaleca się wyposażenie systemów w urządzenia monitorujące izolację (IMD). Urządzenie przeznaczone jest do monitorowania dużych i zaburzonych systemów AC, DC i ACDC. Mierzy rezystancję izolacji systemu poprzez wprowadzanie prądu zmiennego o niskiej częstotliwości między sieć a uziemienie. Konfiguracja zostanie ustawiona w zależności od instalacji. Ustawienia są dostępne z przodu urządzenia, poprzez ekran HMI lub z portu komunikacyjnego. Dostępne są ustawienia związane z typem sieci, progami alarmowymi i przedalarmowymi, opóźnieniem alarmu od 0 do 7200 sekund i innymi. Monitoruje sieci do 830VAC po podłączeniu do przewodu neutralnego, 480 V po podłączeniu do linii i 480VDC, z obsługą do 500 mikrofarad. Czarno-biały ekran może wyświetlać rezystancję izolacji od 10 omów do 10 megomów, pojemność i zakłócenia tymczasowe. Automatyczny test rozpoczyna się automatycznie co 5 godzin i na żądanie. Jeżeli rezystancja izolacji systemu spadnie poniżej nastawionego progu, co oznacza wystąpienie zwarcia doziemnego, przez przekaźnik wyjściowy IMD zostanie uruchomiony alarm. Gdy nie będzie monitorowana usterka, alarm zostanie skasowany, przekaźnik alarmowy powróci do normalnego stanu. Urządzenie może być dostarczane przez 110VAC do źródła 440VAC lub 110VDC do 440VDC, wszystkie z tolerancją plus lub minus 15%. Ten produkt jest montowany podtynkowo, na przykład w drzwiach obudowy. Zabezpieczenie od przodu to IP5, od tyłu IP20 i od przepięcia 300 V kategorii III. Urządzenie monitorujące jest wyposażone w port komunikacyjny RS485, protokół Modbus.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
|---|---|
| Mit abnehmbaren Klemmen | 1 |
| Funktion | für gemischte Netze |
| Externe Stromversorgung erforderlich | |
| Spannungsart der Versorgungsspannung | |
| Versorgungsspannung AC 50 Hz | -V |
| Versorgungsspannung AC 60 Hz | -V |
| Versorgungsspannung DC | -V |
| Spannungsmessbereich | -V |
| Bemessungsbetriebsfrequenz | -Hz |
| Netzableitkapazität | 500µF |
| Ansprechwert Impedanz 1 | 1kOhm |
| Ansprechwert Impedanz 2 | 0.1kOhm |
| Anzeige des Isolationswertes | 1 |
| Fehlerspeicherung möglich | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 2 |
| Spannungsart der Betriebsspannung | |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | -V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | -V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Bemessungsschaltstrom | -A |
| Breite | 159mm |
| Höhe | 123mm |
| Tiefe | 90mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | IMD-IM400 |
|---|---|
| EAN | 3606480573347 |
| ETIM | EC001444 |
| SCIP | d55c3a22-c942-4ef7-92b3-b9dcd1c41082 |
| ECLASS | eClass_10_AKF101014 |
| Weight | 0.96 kg |
| Weight (Package) | 0.96 kg |
Designations
Earth fault monitor Earth fault monitoring device Earth fault relay Insulation / Earth fault monitoring device Insulation monitor Insulation monitoring device Insulation monitoring equipment Iso monitor
Login
No reviews found. Share your insights with others.





















