€75.88
% €129.71 (41.5% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810008829 P/N: A9L65102 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9L65102 Ersatzschutzmodul C 65-350 für Überspannungsableiter iPRD65r"
Schneider Electric Replacement Protection Module C 65-350 for Surge Arrester iPRD65r
Schneider Electric A9L65102
EAN 3606480506598
Description
Acti9 pluggbare overspenningsvern beskytter mot transiente overspenninger fra lynnedslag eller fra koblingsoverspenninger. Ov erspenningsvern reduserer faren for brann, hindrer ødeleggelse og redusert levetid for elektronisk utstyr og tilfredstiller k ravene til overspenningsvern i NEK400:2014.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Netzform DC | |
|---|---|
| Netzform IT | |
| Netzform TN | 1 |
| Netzform TN-C | |
| Netzform TN-C-S | |
| Netzform TN-S | |
| Netzform TT | 1 |
| Netzform sonstige | |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | |
| Nennableitstoßstrom (8/20) | 20kA |
| Max. Ableitstoßstrom (8/20) | 65kA |
| Nennspannung AC | 350V |
| Nennspannung DC | -V |
| Höchste Dauerspannung AC | 350V |
| Höchste Dauerspannung DC | -V |
| Max. PV-Spannung | -V |
| Schutzpegel | 1.5kV |
| Schutzpegel L-N | -kV |
| Schutzpegel N-PE | -kV |
| Max. Überstromschutzeinrichtung Stichverdrahtung (Sicherung) | -A |
| Max. Überstromschutzeinrichtung V-Verdrahtung (Sicherung) | -A |
| Kurzschlussfestigkeit (Isccr) | -kA |
| Integrierter Kurzschlussschutz | |
| Integrierter Kurzschlussschutz selektiv zur Sicherung gG | -A |
| Integrierte Vorsicherung | |
| Leckstromfrei | |
| Montageart | auf Basiselement |
| Baugröße | 1 TE |
| Max. Leiterquerschnitt starr (ein-/mehrdrähtig) | -mm² |
| Max. Leiterquerschnitt flexibel (feindrähtig) | -mm² |
| Mit Fernmeldekontakt | |
| Signalisierung am Gerät | optisch |
| Prüfklasse Typ 2 | 1 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9L65102 |
|---|---|
| EAN | 3606480506598 |
| ETIM | EC000941 |
| SCIP | 395b2a94-ee85-4cf4-a2ee-2c3d496fb72e |
| ECLASS | eClass_10_ACN278011 |
| Weight | 0.08 kg |
| Weight (Package) | 0.1 kg |
Designations
C arresters Class II arresters Device protection Intermediate protection Mains surge protection Network protection Surge arrester for power supply Surge protection device Varistor arresters
Login
No reviews found. Share your insights with others.























