€76.33
% €113.05 (32.48% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810008531 P/N: A9F90272 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9F90272 Leitungsschutzschalter iC60L, 2P, 1,6A, MA Charakteristik"
Schneider Electric Circuit breaker iC60L, 2P, 1.6A, MA characteristic
Schneider Electric A9F90272
EAN 3606480085895
Description
Acti9 iC60H er Schneider Electric standard automatsikring med meget store anvendelsesområder. Kan ved hjelp av hjelpekontakt enkelt kobles opp mot Modbussystem. Den er godkjent med bryterevner etter EN 60898 og EN 60947-2, og benyttes i anlegg for sa kkyndig og usakkyndig betjening. Acti9 automatsikringer er alene i markedet som tilbyr Klasse 2 på frontflaten. Doble tunnelk lemmer gjør tilkoblingen av kabel i kombinasjon med mateskinne enklere. Mateskinnen plasseres i bakre klemme, uten å være i v egen for kabeltilkoblingen. Berøringssikre klemmer: IP20B. Leveres som 1P, 1P+N, 2P, 3P og 4P. Polbredde 18 mm. Merkestrøm (I n): 0,5 - 63A. Utløserkurver ihht. EN 60898: B, C og D-kurve Bryteevne ihht. EN 60898: 10kA ved 230/400 V. Bryteevne ihht EN 60947-2: 30kA ved 230 V, 15kA ved 400 V, 10kA ved 440 V.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Einbautiefe | 44.5mm |
|---|---|
| Auslösecharakteristik | MA |
| Polzahl (gesamt) | 2 |
| Anzahl der abgesicherten Pole | 2 |
| Bemessungsstrom | 1.6A |
| Bemessungsspannung | 400V |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Bemessungsschaltvermögen Icn nach EN 60898 bei 230 V | 15kA |
| Spannungsart | AC/DC |
| Bemessungsschaltvermögen Icn nach EN 60898 bei 400 V | 15kA |
| Bemessungsschaltvermögen Icu nach IEC 60947-2 bei 230 V | 40kA |
| Bemessungsschaltvermögen Icu nach IEC 60947-2 bei 400 V | 20kA |
| Frequenz | 50Hz |
| Verlustleistung | 0.7W |
| Energiebegrenzungsklasse | 3 |
| Unterputzmontage | |
| Mitschaltender Neutralleiter | |
| Überspannungskategorie | 4 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Zusatzeinrichtungen möglich | 1 |
| Breite in Teilungseinheiten | 2 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -35°C |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1mm² |
| Explosionsgeschützt |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9F90272 |
|---|---|
| EAN | 3606480085895 |
| ETIM | EC000042 |
| SCIP | c839c050-8547-41ce-b0db-e9813554fc09 |
| ECLASS | eClass_10_AAB905014 |
| Weight | 0.22 kg |
| Weight (Package) | 0.22 kg |
Designations
Automatic Circuit breaker Circuit protector LS LS switch MCB Overcurrent protection Short circuit Short circuit protection
Login
No reviews found. Share your insights with others.









































































