€9.18
% €11.89 (22.79% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810007386 P/N: 5970000 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 5970000 Basissatz BK1, Schrägauslass, polarweiß ähnlich RAL 9016 TYP: CYB-BK1-SA-9016"
Schneider Electric Base set BK1, angled outlet, polar white similar to RAL 9016 TYPE: CYB-BK1-SA-9016
Schneider Electric 5970000
EAN 7315885970007
Description
Base set BK1, angled outlet, polar white similar to RAL 9016 TYPE: CYB-BK1-SA-9016: Halogen-free base set, angled, with a label window that remains in the base after the cover is removed. The base set consists of a front plate and a mounting frame. It is installed by simply clicking into place. The base set is completely open at the back, so that the data cables can be laid and connected with the necessary bending radius. Therefore, no device mounting box is necessary.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Zusammenstellung | Vollplatte |
|---|---|
| Verwendung | sonstige |
| Tragring | |
| Mit Staubschutz | |
| Mit Klappdeckel | |
| Auslassrichtung | schräg |
| Kontaktausführung | |
| Beschriftungsfeld | mit Beschriftungsfeld |
| Mit Aufdruck | |
| Montageart | Geräteeinbaukanal |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Halogenfrei | 1 |
| Antibakterielle Behandlung | |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Ausführung der Oberfläche | matt |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer (ähnlich) | 9016 |
| Transparent | |
| Befestigungsart | Klemmbefestigung |
| Anzahl der Module (bei Modulbauweise) | |
| Mit Buchsen/Kupplungen | |
| Geeignet für Anzahl Buchsen/Kupplungen | 2 |
| Isolierte Verbindungen | |
| Mit Zugentlastung | |
| Buchsen geschirmt | |
| Gehäuse geschirmt | |
| Lüsterklemme | |
| Mit Beleuchtung | |
| Geeignet für Schutzart (IP) | IP20 |
| Schlagfestigkeit | IK04 |
| Gerätebreite | 50mm |
| Gerätehöhe | 84mm |
| Gerätetiefe | 84mm |
| Min. Tiefe der Gerätedose | -mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 5970000 |
|---|---|
| EAN | 7315885970007 |
| ETIM | EC000018 |
| SCIP | 59bc1733-7007-4ba6-bfd5-f7904c7d9a13 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (Package) | 0.04 kg |
Designations
Cable trunking Channel Flush-mounted devices Skirting duct
Login
No reviews found. Share your insights with others.

























