€56.68
% €101.39 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810035090 P/N: ZB5RTA2 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ZB5RTA2 Funkdrucktaster, Harmony XB5R, Kunststoff, 22mm, schwarz, unbeschriftet, tastend, batterielos, kabellos"
Schneider Electric Wireless Pushbutton, Harmony XB5R, Plastic, 22mm, Black, Unlabeled, Momentary, Battery-less, Wireless
Schneider Electric ZB5RTA2
EAN 3606480334580
Description
Ten bezprzewodowy i bezbateryjny przycisk jest częścią serii Harmony XB5R z tworzywa sztucznego i XB4R z metalu. Ten bezprzewodowy i bezbateryjny przycisk jest częścią serii Harmony XB5R z tworzywa sztucznego i XB4R z metalu Wyposażony jest w nadajnik z kołnierzem mocującym i główką płaskiego przycisku o samoczynnym powrocie z czarną zatrzaskową nakładką. .
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Befehlsstellen | 0 |
|---|---|
| Bauform des Knopfes | flach |
| Farbe des Knopfes | sonstige |
| Transparent | |
| Bauform der Linse | rund |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Geeignet für Beleuchtung | |
| Schaltfunktion verrastend | |
| Tastend | |
| Versorgungsspannung der Lampe | 0V |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | sonstige |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Kunststoff |
| Farbe Frontring | sonstige |
| Schutzart (IP) | sonstige |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | ZB5RTA2 |
|---|---|
| EAN | 3606480334580 |
| ETIM | EC001028 |
| SCIP | e1d47e89-a4e1-4f33-a0c0-2fe5c9179aa4 |
| ECLASS | eClass_10_AGD842001 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (Package) | 0.04 kg |
Designations
Battery-less Harmony Harmony Hub HarmonyHub Hub Pilot Light Pushbutton Repeater Selector Switch Wireless Wireless Wireless Wireless Current Sensor Wireless Device Wireless Position Switch Wireless Pushbutton Wireless Pushbutton Wireless Rope Pull Switch Wireless Switch Wireless Temperature Sensor XB4R XB5R
Login
No reviews found. Share your insights with others.
































