€8.05
% €14.40 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810034067 P/N: ZB4FW343 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ZB4FW343 Leuchtdrucktaster, Frontelement, Harmony XB4F, Metall, 30mm, rot, unbeschriftet, tastend, für universelle LED"
Schneider Electric Illuminated Pushbutton, Front Element, Harmony XB4F, Metal, 30mm, Red, Unlabeled, Momentary, for Universal LED
Schneider Electric ZB4FW343
EAN 3606489582678
Description
Harmony XB4/ZB4 flush trykknapper forsterker inntrykket av god design og funksjonalitet på fronten av en maskin eller tavlefr ont. Det forsenkede designet handler ikke bare om estetikk, men har også funksjonelle fordeler som gir enklere rengjøring og bedre beskyttelse. Trykknappene monteres enkelt i et 30 mm hull fordi hodet holdes på plass av en pakning på baksiden når de satt inn i hullet. På baksiden av hullet monteres en mellomplate som samtidig forbinder trykknappen med jord, før bryterkropp en klikkes på bak og fastgjøres med en enkelt skrue. Bak på bryterkroppen monteres kontaktelementene og eventuelle lysmoduler og det kan totalt monteres opptil 9 moduler bak på en trykknapp (avhengig av modell). Serien i metall er meget robust og kan benyttes i en lang rekke industrier. Kapslingsklassen er IP66, IP67, IP69 (ISO) og IP69K (DIN) og utover det kan trykknappen e benyttes i temperaturområder fra -40 til 70 grader Celsius. ZB4FW343 er en signallampe trykknapp i metall for flushmontasje med fjærretur og en plan trykkflate i rød farge. Hodet er designet for LED belysning som sikrer et ensartet lys som er synli g for enhver vinkel. Til ZB4FW343 brukes en løs bryterkropp (ZB4BZ009) og kontaktelementene (ZBE10x) og lysmoduler (ZBVx) avh engig av strømforsyningsspenningen. Det er også mulig å bruke de komplette bryterkroppene med lys- og kontaktmoduler fastmont ert (ZB4BW0B4x, ZB4BW0G4x eller ZB4BW0M4x) såfremt dette ønskes. Det er viktig for å oppnå den korrekte røde farge at den til hørende lysmodulen brukes (ZBVB4, ZBVG4 eller ZBVM4). Til oppmerking brukes ZBYFxxxx skiltholderne med blanke skilt for indiv iduell gravering. Alternativt kan det brukes løse skiltholdere ZBZFxx for ZBY0xxxx standard skilt til Harmony serien. OBS: De t er IKKE mulig å montere flush trykknappene i XAL kontrollstasjoner.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Farbe des Knopfes | rot |
|---|---|
| Anzahl der Befehlsstellen | 1 |
| Bauform der Linse | rund |
| Lochdurchmesser | 30.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Bauform des Knopfes | flach |
| Geeignet für Beleuchtung | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | |
| Beschriftet | |
| Schaltfunktion verrastend | |
| Tastend | 1 |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Metall |
| Farbe Frontring | Chrom |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
Technical data
| P/N (Part Number) | ZB4FW343 |
|---|---|
| EAN | 3606489582678 |
| ETIM | EC000221 |
| ECLASS | eClass_10_AKF028014 |
| Weight | 0.06 kg |
| Weight (Package) | 0.06 kg |
Designations
Button Button Switch Control Button Control Pushbutton Control Switch Flush Flush Mounting Front Front Element Harmony XB4 Harmony XB4 Harmony XB4F Head Head Part Illuminated Button Illuminated Push-Button Illuminated Pushbutton Indicator Button Knob Pushbutton Metal Illuminated Button Metal Pushbutton Metal Switch Pilot Light Switch Push Knob Push Switch Push-Button Pushbutton Recessed Surface Flush Mounting Switch XB4 XB4 XB4F
Login
No reviews found. Share your insights with others.































