€8.05
% €14.40 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810034065 P/N: ZB4FW313 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ZB4FW313 Leuchtdrucktaster, Frontelement, Harmony XB4F, Metall, 30mm, weiß, unbeschriftet, tastend, für universelle LED"
Schneider Electric Illuminated Push Button, Front Element, Harmony XB4F, Metal, 30mm, White, Unlabeled, Momentary, for Universal LED
Schneider Electric ZB4FW313
EAN 3606489582654
Description
Harmony XB4/ZB4 flush trykknapper forsterker inntrykket av god design og funksjonalitet på fronten av en maskin eller tavlefr ont. Det forsenkede designet handler ikke bare om estetikk, men har også funksjonelle fordeler som gir enklere rengjøring og bedre beskyttelse. Trykknappene monteres enkelt i et 30 mm hull fordi hodet holdes på plass av en pakning på baksiden når de satt inn i hullet. På baksiden av hullet monteres en mellomplate som samtidig forbinder trykknappen med jord, før bryterkropp en klikkes på bak og fastgjøres med en enkelt skrue. Bak på bryterkroppen monteres kontaktelementene og eventuelle lysmoduler og det kan totalt monteres opptil 9 moduler bak på en trykknapp (avhengig av modell). Serien i metall er meget robust og kan benyttes i en lang rekke industrier. Kapslingsklassen er IP66, IP67, IP69 (ISO) og IP69K (DIN) og utover det kan trykknappen e benyttes i temperaturområder fra -40 til 70 grader Celsius. ZB4FW313 er en signallampe trykknapp i metall for flushmontasje med fjærretur og en plan trykkflate i hvit farge. Hodet er designet for LED belysning som sikrer et ensartet lys som er synl ig for enhver vinkel. Til ZB4FW313 brukes en løs bryterkropp (ZB4BZ009) og kontaktelementene (ZBE10x) og lysmoduler (ZBVx) av hengig av strømforsyningsspenningen. Det er også mulig å bruke de komplette bryterkroppene med lys- og kontaktmoduler fastmon tert (ZB4BW0B1x, ZB4BW0G1x eller ZB4BW0M1x) såfremt dette ønskes. Det er viktig for å oppnå den korrekte hvite farge at den t ilhørende lysmodulen brukes (ZBVB1, ZBVG1 eller ZBVM1). Til oppmerking brukes ZBYFxxxx skiltholderne med blanke skilt for ind ividuell gravering. Alternativt kan det brukes løse skiltholdere ZBZFxx for ZBY0xxxx standard skilt til Harmony serien. OBS: Det er IKKE mulig å montere flush trykknappene i XAL kontrollstasjoner.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Farbe des Knopfes | weiß |
|---|---|
| Anzahl der Befehlsstellen | 1 |
| Bauform der Linse | rund |
| Lochdurchmesser | 30.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Bauform des Knopfes | flach |
| Geeignet für Beleuchtung | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | |
| Beschriftet | |
| Schaltfunktion verrastend | |
| Tastend | 1 |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Metall |
| Farbe Frontring | Chrom |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
Technical data
| P/N (Part Number) | ZB4FW313 |
|---|---|
| EAN | 3606489582654 |
| ETIM | EC000221 |
| ECLASS | eClass_10_AKF028014 |
| Weight | 0.06 kg |
| Weight (Package) | 0.06 kg |
Designations
Actuator Button Button Switch Control Button Control Button Control Switch Flush Flush Mounting Flush Mounting Front Front Element Harmony XB4 Harmony XB4 Harmony XB4F Head Head Part Illuminated Push Button Illuminated Switch Lighted Push Button Metal Push Button Metal Switch Metallic Button Pilot Light Button Pilot Light Push Button Pressure Switch Push Button Push-Button Push-Button Recessed Switch XB4 XB4F ZB4
Login
No reviews found. Share your insights with others.































