€12.81
% €22.91 (44.09% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810033071 P/N: XVLA335 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XVLA335 Leuchtmelder, Harmony XVL, 12mm, gelb, geschützte LED, 24V DC, Gewindeanschluss"
Schneider Electric Indicator light, Harmony XVL, 12mm, yellow, protected LED, 24V DC, threaded connection
Schneider Electric XVLA335
EAN 3389110651706
Description
Ce voyant lumineux avec cabochon intégré est une voyant jaune de Ø 12 mm. Son degré de protection est IP40/IP65 (avec joint). Il est à LED couverte incluse, 24V, connexion cosses. Il fait partie de la gamme de voyants en plastique Harmony XVL de Ø 8-12 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leuchtmelder | 1 |
|---|---|
| Farbe der Linse | gelb |
| Ausführung der Fassung | LED |
| Mit Leuchtmittel | 1 |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue | 24V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Flachsteckanschluss |
| Bauform der Linse | rund |
| Ausführung der Linse | flach |
| Lochdurchmesser | 12mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Kunststoff |
| Farbe Frontring | schwarz |
| Schutzart (IP) | IP40 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | XVLA335 |
|---|---|
| EAN | 3389110651706 |
| ETIM | EC000272 |
| ECLASS | eClass_10_AKF041014 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Annunciator Bulb Conical mount lamp HarmonyXVL Indicator light LED Lamp Light Mini indicator light Miniature indicator light Pilot light Recessed indicator light Recessed light Signal lamp Signal light
Login
No reviews found. Share your insights with others.




























