€12.81
% €22.91 (44.09% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810033069 P/N: XVLA333 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XVLA333 Leuchtmelder, Harmony XVL, 12mm, grün, geschützte LED, 24V DC, Gewindeanschluss"
Schneider Electric Indicator light, Harmony XVL, 12mm, green, protected LED, 24V DC, threaded connection
Schneider Electric XVLA333
EAN 3389110651669
Description
Ce voyant rond vert Harmony XVLA333 a un diamètre de 12 mm. Son indice de protection est IP40 et IP65 avec le joint. Il dispose d'une DEL intégrée et protégée, alimentation en 24V, connexion par cosses. Il fait partie de la gamme des veilleuses plastiques Harmony XVL de diamètre 8-12 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leuchtmelder | 1 |
|---|---|
| Farbe der Linse | grün |
| Ausführung der Fassung | LED |
| Mit Leuchtmittel | 1 |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue | 24V |
| Spannungsart | DC |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Flachsteckanschluss |
| Bauform der Linse | rund |
| Ausführung der Linse | flach |
| Lochdurchmesser | 12mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Kunststoff |
| Farbe Frontring | schwarz |
| Schutzart (IP) | IP40 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | XVLA333 |
|---|---|
| EAN | 3389110651669 |
| ETIM | EC000272 |
| ECLASS | eClass_10_AKF041014 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Built-in indicator light Built-in lamp Conical built-in lamp HarmonyXVL Indicator Indicator light LED Lamp Light Mini indicator light Miniature indicator light Signal lamp Signal lamp Signal light Small bulb
Login
No reviews found. Share your insights with others.






















