€12.81
% €22.91 (44.09% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810033068 P/N: XVLA325 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XVLA325 Leuchtmelder, Harmony XVL, 12mm, gelb, geschützte LED, 12V DC, Gewindeanschluss"
Schneider Electric Signal light, Harmony XVL, 12mm, yellow, protected LED, 12V DC, thread connection
Schneider Electric XVLA325
EAN 3389110651645
Description
Cet Harmony XVLA325 est un voyant jaune de diamètre 12mm. Son degré de protection est IP40/IP65 (avec joint). Il a couvert LED inclus, 12V, connexion cosses. Il fait partie de la gamme de voyants en plastique de diamètre 8-12 mm d'Harmony XVL.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leuchtmelder | 1 |
|---|---|
| Farbe der Linse | gelb |
| Ausführung der Fassung | LED |
| Mit Leuchtmittel | 1 |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue | 12V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Flachsteckanschluss |
| Bauform der Linse | rund |
| Ausführung der Linse | flach |
| Lochdurchmesser | 12mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Kunststoff |
| Farbe Frontring | schwarz |
| Schutzart (IP) | IP40 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | XVLA325 |
|---|---|
| EAN | 3389110651645 |
| ETIM | EC000272 |
| ECLASS | eClass_10_AKF041014 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Built-in indicator light Built-in light Conical built-in lamp HarmonyXVL Indicator Indicator light LED Lamp Light Miniature indicator light Miniature signal light Signal lamp Signal light Signal light Small light
Login
No reviews found. Share your insights with others.




























