€12.81
% €22.91 (44.09% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810033066 P/N: XVLA323 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XVLA323 Leuchtmelder, Harmony XVL, 12mm, grün, geschützte LED, 12V DC, Gewindeanschluss"
Schneider Electric Pilot Light, Harmony XVL, 12mm, green, protected LED, 12V DC, threaded connection
Schneider Electric XVLA323
EAN 3389110651607
Description
Ce voyant lumineux avec cabochon intégré est un voyant vert de Ø 12 mm. Son degré de protection est IP40/IP65 (avec joint). Il est à LED couverte incluse, 12V, connexion cosses. Il fait partie de la gamme de voyants en plastique Harmony XVL de Ø 8-12 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leuchtmelder | 1 |
|---|---|
| Farbe der Linse | grün |
| Ausführung der Fassung | LED |
| Mit Leuchtmittel | 1 |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue | 12V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Flachsteckanschluss |
| Bauform der Linse | rund |
| Ausführung der Linse | flach |
| Lochdurchmesser | 12mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Kunststoff |
| Farbe Frontring | schwarz |
| Schutzart (IP) | IP40 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | XVLA323 |
|---|---|
| EAN | 3389110651607 |
| ETIM | EC000272 |
| ECLASS | eClass_10_AKF041014 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Built-in Indicator Light Built-in Light Conical Built-in Lamp HarmonyXVL Indicator Indicator Light LED Lamp Light Mini Pilot Light Miniature Pilot Light Pilot Light Signal Lamp Signal Light Small Lamp
Login
No reviews found. Share your insights with others.






















