€25.84
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810031770 P/N: XB4BVG6 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB4BVG6 Leuchtmelder, Harmony XB4, Metall, 22mm, blau, universelle LED, glatte Kalotte, Schraubklemme, 110-120V AC"
Schneider Electric Indicator Light, Harmony XB4, Metal, 22mm, Blue, Universal LED, Smooth Dome, Screw Terminal, 110-120V AC
Schneider Electric XB4BVG6
EAN 3389110168273
Description
Ta lampka sygnalizacyjna została zaprojektowana jako jasny wskaźnik procesu lub operacji maszyny, jest łatwa w montażu w otworach o średnicy 22mm. Jest również łatwo rozpoznawalna dzięki jasnemu, długotrwałemu oświetleniu trzonka BA9s. Jest odpordna na uderzenia, pył, w odę i wibracje dzięki certyfikatom IP66, IP67, IP69, IP69K, czyniąc ją idealną do pracy w ciężkich warunkach otoczenia
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leuchtmelder | 1 |
|---|---|
| Farbe der Linse | blau |
| Ausführung der Fassung | LED |
| Mit Leuchtmittel | 1 |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue | 110V |
| Spannungsart | AC |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
| Bauform der Linse | rund |
| Ausführung der Linse | hoch |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Metall |
| Farbe Frontring | Chrom |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB4BVG6 |
|---|---|
| EAN | 3389110168273 |
| ETIM | EC000272 |
| SCIP | 3d14fd98-3859-4733-a5ee-a3016769973c |
| ECLASS | eClass_10_AKF041014 |
| Weight | 0.08 kg |
| Weight (Package) | 0.08 kg |
Designations
Alarm Device Complete Unit Harmony XB4 Harmony ZB4 Indicator Light LED Lamp Metal Indicator Light Signal Lamp Universal LED XB4 ZB4 complete
Login
No reviews found. Share your insights with others.





























