€25.84
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810031768 P/N: XB4BVG5 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB4BVG5 Leuchtmelder, Harmony XB4, Metall, 22mm, orange, universelle LED, glatte Kalotte, Schraubklemme, 110-120V AC"
Schneider Electric Pilot light, Harmony XB4, Metal, 22mm, orange, universal LED, smooth dome, screw terminal, 110-120V AC
Schneider Electric XB4BVG5
EAN 3389110891980
Description
Esta luz piloto naranja modular con lente lisa Harmony XB4 se suministra con 110V a 120V CA y utiliza un LED integral. Tiene una cubierta metálica. Esta luz piloto, diseñada para durar sin necesidad de mantenimiento para una clara indicación de las operaciones del proceso y de la máquina. Puede distinguirse visualmente a cierta distancia gracias a una iluminación LED brillante y duradera. Es resistente al impacto, al polvo, al agua y a las vibraciones gracias a sus interfaces IP66/IP67/IP69/IP69K, lo que lo hace ideal para entornos hostiles.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leuchtmelder | 1 |
|---|---|
| Farbe der Linse | orange |
| Ausführung der Fassung | LED |
| Mit Leuchtmittel | 1 |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue | 110V |
| Spannungsart | AC |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
| Bauform der Linse | rund |
| Ausführung der Linse | hoch |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Metall |
| Farbe Frontring | Chrom |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB4BVG5 |
|---|---|
| EAN | 3389110891980 |
| ETIM | EC000272 |
| SCIP | 3d14fd98-3859-4733-a5ee-a3016769973c |
| ECLASS | eClass_10_AKF041014 |
| Weight | 0.08 kg |
| Weight (Package) | 0.08 kg |
Designations
Complete device Harmony XB4 Harmony ZB4 Indicator LED Luminaire Metal pilot light Pilot light Signal lamp XB4 ZB4 complete universal LED
Login
No reviews found. Share your insights with others.





























