€70.18
% €125.55 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810031211 P/N: XACA04H7 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XACA04H7 Leergehäuse für Hängetaster XAC-A, 4 vertikale Bohrungen"
Schneider Electric Enclosure for pendant control station XAC-A, 4 vertical holes
Schneider Electric XACA04H7
EAN 3389110306477
Description
Deze Harmony XACA04H7 is een leeg hangende drukknopkast met 4 verticale gaten voor het regelcircuit. Dit gele controlestation is dubbel geïsoleerd en zijn behuizingsmateriaal polypropyleen. Het maakt deel uit van het assortiment Harmony XAC hangende bedieningsstations voor diameter 22mm plastic signaleringseenheden.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Befehlsstellen | 4 |
|---|---|
| Innendurchmesser der Öffnung | 26mm |
| Farbe des Gehäuseoberteils | gelb |
| Geeignet für Hauptstromkreise | |
| Geeignet für Steuerstromkreise | 1 |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Schutzart (IP) | IP65 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | XACA04H7 |
|---|---|
| EAN | 3389110306477 |
| ETIM | EC000233 |
| ECLASS | eClass_10_AKF040014 |
| Weight | 0.61 kg |
| Weight (Package) | 0.61 kg |
Designations
control pendant crane control pendant crane pendant enclosure housing pendant control station
Login
No reviews found. Share your insights with others.
























