€175.31
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810030875 P/N: VW3L30001R100 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric VW3L30001R100 Kabelsatz für Versorgung, Stecker, offenes Ende, entspricht DESINA-Standard, 10 m, intergrierte Antriebe Lexium ILx"
Schneider Electric Cable set for supply, plug, open end, conforms to DESINA standard, 10 m, integrated drives Lexium ILx
Schneider Electric VW3L30001R100
EAN 3389118367593
Description
Este produto faz parte da linha Lexium ILA, ILE, ILS, uma oferta de acessórios de conexão para unidades com conectores industriais para fonte de alimentação. O cabo para unidades com conectores industriais para fonte de alimentação. É mobiliado com conector feminino de 2 pinos 1 para conexão elétrica. As unidades integradas do Lexium integram motor, controlador de posicionamento, eletrônicos de potência, Fieldbus e função de segurança em um único dispositivo. Unidades integradas para controle de movimento com motor de passo, servo ou mato DC sem escova.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anschluss 1 | Profilstecker (CEE 7/17) |
|---|---|
| Kabeleinführung Anschluss 1 | |
| Anschlusstyp nach IEC 60320 | |
| Anschluss 2 | Aderendhülse |
| Kabeleinführung Anschluss 2 | |
| Steckverbindersystem systemgebunden | |
| Ader-Zahl | 4 |
| Leiternennquerschnitt | 1mm² |
| Länge | 10m |
| Mantelmaterial | sonstige |
| Temperaturbeständigkeit | -40°C |
| Nennstrom | -A |
| Nennspannung | 200V |
| Frequenz | 50Hz |
| Mantel-Farbe | grau |
| Spiralleitung | |
| Mit Schutzleiter | |
| Schutzart (IP) | sonstige |
| Ölbeständig nach EN IEC 60811-404 | 1 |
| Mit Schnurschalter | |
| Außendurchmesser ca. | -mm |
| Brandverhalten nach EN 13501-6: Klasse | ohne |
| Brandverhalten nach EN 13501-6: Rauchentwicklung | ohne |
| Brandverhalten nach EN 13501-6: Abtropfverhalten | ohne |
| Brandverhalten nach EN 13501-6: Säureentwicklung | ohne |
Technical data
| P/N (Part Number) | VW3L30001R100 |
|---|---|
| EAN | 3389118367593 |
| ETIM | EC001576 |
| ECLASS | eClass_10_AAB665013 |
| Weight | 0.61 kg |
| Weight (Package) | 0.61 kg |
Designations
Accessories Cable Cable set Connection cable DESINA ILA ILE ILS Lexium Link cable Motion Servo drag chain suitable harsh environment integrated Servo integrated drive integrated servo drive oil-resistant
Login
No reviews found. Share your insights with others.





















