€2,832.29
% €3,402.21 (16.75% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810030578 P/N: VW3A5404 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric VW3A5404 Sinusausgangsfilter, 50A, für Frequenzumrichter"
Schneider Electric Sine Wave Output Filter, 50A, for Frequency Converter
Schneider Electric VW3A5404
EAN 3606480736834
Description
Sinus utgangsfilter IP20 50A. Kompatibelt med ATV630 motor : 7.5 kW, 200...240 V , ATV630 motor : 5.5 kW, 200...240 V , ATV65 0 motor : 22 kW, 380...480 V , ATV650 motor : 18.5 kW, 380...480 V , ATV650 motor : 15 kW, 380...480 V , ATV630 motor : 22 kW , 380...480 V , ATV630 motor : 18.5 kW, 380...480 V , ATV630 motor : 15 kW, 380...480 V , ATV630 motor : 11 kW, 200...240 V
Documents & Downloads
Product Attributes
| Geeignet als Sinus-Filter | 1 |
|---|---|
| Geeignet als du/dt-Filter | |
| Geeignet als Funk-Entstörfilter | |
| Geeignet als Tonfrequenzsperre | |
| Polzahl | 3 |
| Bemessungstaktfrequenz | 8kHz |
| Bemessungsbetriebsfrequenz | 50Hz |
| Max. Bemessungsbetriebsspannung Ue | 480V |
| Bemessungsstrom AC | 50A |
| Max. Betriebsstrom (Ith) bei Betriebsspannung DC | -A |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | VW3A5404 |
|---|---|
| EAN | 3606480736834 |
| ETIM | EC002564 |
| ECLASS | eClass_10_ADJ213007 |
| Weight | 35 kg |
| Weight (Package) | 46 kg |
Designations
ATV Altivar Altivar Accessories Altivar Options Frequency Converter
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















