€67.74
% €118.52 (42.85% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810028040 P/N: RM22LG11MT Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric RM22LG11MT Niveaurelais, 5 k-100 kOhm, 380-415 VAC, 1 W"
Schneider Electric Level relay, 5 k-100 kOhm, 380-415 VAC, 1 W
Schneider Electric RM22LG11MT
EAN 3606480792335
Description
Przekaźnik ten jest urządzeniem kontrolującym wartości oraz zmiany poziomu cieczy w zastosowaniach przemysłowych oraz budynkowych. Jest je dnym z najwęźszych (22.5mm)tego typu urządzeń na rynku co pozwala go prosto zamontować na szynie DIN. Wyposażony w przycisk pomiarowy, obudowę z plastiku oraz pokrętła do ustawiania parametrów.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
|---|---|
| Mit abnehmbaren Klemmen | |
| Spannungsart der Versorgungsspannung | |
| Versorgungsspannung AC 50 Hz | -V |
| Versorgungsspannung AC 60 Hz | -V |
| Versorgungsspannung DC | -V |
| Anzahl der Elektrodeneingänge | 3 |
| Min. einstellbare Anzugsverzögerungszeit | -s |
| Max. zulässige Anzugsverzögerungszeit | -s |
| Min. einstellbare Rückfallverzögerungszeit | -s |
| Max. zulässige Rückfallverzögerungszeit | -s |
| Physikalisches Messprinzip | leitend |
| Kaskadierbar | |
| Ansprechempfindlichkeit einstellbar | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 1 |
| Spannungsart der Betriebsspannung | |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | -V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | -V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Bemessungsschaltstrom | -A |
| Breite | 22.5mm |
| Höhe | 90mm |
| Tiefe | 73mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | RM22LG11MT |
|---|---|
| EAN | 3606480792335 |
| ETIM | EC001447 |
| SCIP | 5e3fdf99-611b-4d07-ad17-6eba84ab488b |
| ECLASS | eClass_10_AKF107014 |
| Weight | 0.1 kg |
| Weight (Package) | 0.11 kg |
Designations
Control relay Dry run protection Emptying Filling Level control Level control relay Level limit switch Level measurement Level monitor Level monitoring Level monitoring Level regulation Level relay Level switch Measurement and monitoring relay Measuring relay Monitoring device Monitoring relay Overflow protection Test function
Login
No reviews found. Share your insights with others.
























