€52.95
% €53.73 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027009 P/N: NSYTBS342912T Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTBS342912T PanelSeT TBS - ABS-Gehäuse mit durchs. Abdeckung H20, H341xB291xT128mm, Schutzart IP66, IK07, RAL 7035"
Schneider Electric Enclosure ABS IP66 IK07 RAL7035 Inside H325W275D120 Outside H341W291D128 transparent Bottom H20
Schneider Electric NSYTBS342912T
EAN 3606480165566
Description
Thalassa isolerte skap og bokser er laget av fiberglass forsterket polyester, Ekstremt motstandsdyktige og velegnet i tøffe m iljøer, Ip 66 ihht. IEC62208 og NEMA type 1,2,3R,3S,4,4X, 12 og 13, IK 10 med tett dør, IK08 med glassdører. Motstandsdyktige mot ekstrem varme 960°C, Passer for Klasse II utstyr i henhold til IEC60439-1, UV bestandig etter ISO4892-2 metode A, En lan g rekke tilbehør er tilgjengelig.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Montageart | Aufputz |
|---|---|
| Art der Abdeckung | Deckel |
| Ausführung Deckel | geschlossen |
| Art der Tür | ohne |
| Transparenter Deckel/Tür | 1 |
| Mit Schloss | |
| Nennstrom (In) | -A |
| Höhe | 341mm |
| Breite | 291mm |
| Tiefe | 128mm |
| Einbautiefe | -mm |
| Innentiefe | 120mm |
| Materialstärke Gehäuse | 12.5mm |
| Materialstärke Tür/Deckel | 12.5mm |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Anzahl der Module | 0 |
| Anzahl der Reihen | 0 |
| Breite in Teilungseinheiten | |
| Anzahl der Öffnungen für Flanschplatten | 0 |
| Anbaumöglichkeit | |
| Anzahl der Leitungseinführungen | 2 |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Mit Montageplatte | |
| Geeignet für Außengebrauch | 1 |
| Geeignet für Blitzschutz | 1 |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4 |
| Schutzklasse | II |
| Schlagfestigkeit | IK07 |
| Funktionserhalt | ohne |
| Deckel mit Überdruckentlastung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTBS342912T |
|---|---|
| EAN | 3606480165566 |
| ETIM | EC000058 |
| ECLASS | eClass_10_ACN385011 |
| Weight | 1.46 kg |
| Weight (Package) | 1.46 kg |
Designations
Aluminum enclosure Branch enclosure Cabinet system Circuit breaker box Connection enclosure Console enclosure Control panel enclosure Distributor enclosure Empty cabinet Empty enclosure Empty enclosure/cabinet Enclosure Freestanding cabinet Freestanding enclosure Fuse enclosure Installation small distribution system Insulating material enclosure Lightning current arrester enclosure Plastic enclosure Row control cabinet Sheet steel enclosure Single enclosure Small distribution box Steel enclosure Subrack Subrack for empty enclosure Subrack for insulating material distributor Superstructure enclosure Surge arrester enclosure Wall enclosure
Login
No reviews found. Share your insights with others.






































