€146.44
% €151.73 (3.49% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023175 P/N: METSECT5HP080 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5HP080 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ HP, für Kabel - 0800A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type HP, for Cable - 0800A/5A
Schneider Electric METSECT5HP080
EAN 3606489608491
Description
Przekładnik prądowy, standardowy dla kabli, ma prąd znamionowy linii 800 A i prąd wtórny 5 A. Ten przekładnik prądowy umożliwia uzyskanie maksymalnej średnicy zewnętrznej kabla wynoszącej 44 mm. Klasa obciążenia i dokładności: klasa 1 moc maksymalna: 5 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 800A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 5VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 0mm |
| Öffnungsbreite | 0mm |
| Öffnungsdurchmesser | 44mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5HP080 |
|---|---|
| EAN | 3606489608491 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 0.7 kg |
| Weight (Package) | 0.7 kg |
Designations
Cable retrofit current transformer Clip-on current transformer Converter Current measurement transformer Current measurement transformer Current measuring transformer Current transformer DC/DC converter Hinged transformer Hinged transformer Measurement transformer Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transformer Power transformer Power transformer Retrofit current transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















































