€152.19
% €157.68 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023167 P/N: METSECT5HM075 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5HM075 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ HM, für Kabel - 0750A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type HM, for cables - 0750A / 5A
Schneider Electric METSECT5HM075
EAN 3606489608378
Description
Przekładnik ten, standardowy dla kabli, ma prąd znamionowy linii 750 A i prąd wtórny 5 A. Przekładnik prądowy ma otwór 42,4 mm x 85 mm. Klasa obciążenia i dokładności: klasa 0.5 moc maksymalna: 2,5 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 750A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 2.5VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 0.5 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 85mm |
| Öffnungsbreite | 42.4mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5HM075 |
|---|---|
| EAN | 3606489608378 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 0.6 kg |
| Weight (Package) | 0.6 kg |
Designations
Cable retrofit current transformer Clamp-on transformer Clamp-on transformer Converter Current measurement transformer Current measuring transformer Current measuring transformer Current transformer DC/DC converter Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transformer Power transformer Power transformer Precision current transformer Retrofit current transformer Retrofit current transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















































