€152.19
% €157.68 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023166 P/N: METSECT5HM060 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5HM060 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ HM, für Kabel - 0600A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type HM, for Cable - 0600A / 5A
Schneider Electric METSECT5HM060
EAN 3606489608361
Description
Przekładnik ten, standardowy dla kabli, ma prąd znamionowy linii 600 A i prąd wtórny 5 A. Przekładnik prądowy ma otwór 42,4 mm x 85 mm. Klasa obciążenia i dokładności: klasa 0.5 moc maksymalna: 2,5 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 600A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 2.5VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 0.5 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 85mm |
| Öffnungsbreite | 42.4mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5HM060 |
|---|---|
| EAN | 3606489608361 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 0.51 kg |
| Weight (Package) | 0.51 kg |
Designations
Cable retrofit current transformer Clip-on current transformer Converter Current measurement transformer Current measuring transductor Current measuring transformer Current transducer Current transformer DC/DC converter Hinged converter Hinged transformer Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transductor Measuring transformer Retrofit current transformer Transductor Transformer Transformer for current measurement
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















































