€142.42
% €147.56 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023162 P/N: METSECT5HJ080 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5HJ080 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ HJ, für Kabel - 0800A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type HJ, for Cable - 0800A / 5A
Schneider Electric METSECT5HJ080
EAN 3606489608316
Description
Przekładnik prądowy, standardowy dla kabli, ma prąd znamionowy linii 800 A i prąd wtórny 5 A. Ten przekładnik prądowy umożliwia uzyskanie maksymalnej średnicy zewnętrznej kabla wynoszącej 42,4 mm. Klasa obciążenia i dokładności: klasa 0.5 moc maksymalna: 2,5 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 800A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 2.5VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 0.5 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 0mm |
| Öffnungsbreite | 0mm |
| Öffnungsdurchmesser | 42.4mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5HJ080 |
|---|---|
| EAN | 3606489608316 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 0.48 kg |
| Weight (Package) | 0.54 kg |
Designations
Cable Retrofit Current Transformer Clamp on Transformer Clamp-on Transformer Converter Current Measurement Transformer Current Measurement Transformer Current Measuring Transformer Current Transformer DC/DC Converter Measurement Current Transformer Measurement Current Transformer Measuring Current Transformer Measuring Transformer Power Current Transformer Power Transformer Retrofit Current Transformer Retrofit Current Transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















































