€142.42
% €147.56 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023161 P/N: METSECT5HJ075 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5HJ075 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ HJ, für Kabel - 0750A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type HJ, for Cables - 0750A / 5A
Schneider Electric METSECT5HJ075
EAN 3606489608309
Description
Przekładnik ten, standardowy dla kabli, ma prąd znamionowy linii 750 A i prąd wtórny 5 A. Ten przekładnik prądowy umożliwia uzyskanie maksymalnej średnicy zewnętrznej kabla wynoszącej 42,4 mm. Klasa obciążenia i dokładności: klasa 0.5 moc maksymalna: 2,5 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 750A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 2.5VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 0.5 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 0mm |
| Öffnungsbreite | 0mm |
| Öffnungsdurchmesser | 42.4mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5HJ075 |
|---|---|
| EAN | 3606489608309 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 0.47 kg |
| Weight (Package) | 0.47 kg |
Designations
Cable Retrofit Current Transformer Converter Current Measuring Transducer Current Measuring Transformer Current Transformer Current Transformer Current-Measuring Transformer DC/DC Converter Folding Converter Folding Transformer Measuring Current Transducer Measuring Current Transformer Measuring Transducer Measuring Transformer Retrofit Current Transformer Retrofit Current Transformer Transformer Transformer Transformer for Current Measurement
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















































