€142.42
% €147.56 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023160 P/N: METSECT5HJ060 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5HJ060 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ HJ, für Kabel - 0600A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type HJ, for Cables - 0600A / 5A
Schneider Electric METSECT5HJ060
EAN 3606489608293
Description
Przekładnik ten, standardowy dla kabli, ma prąd znamionowy linii 600 A i prąd wtórny 5 A. Ten przekładnik prądowy umożliwia uzyskanie maksymalnej średnicy zewnętrznej kabla wynoszącej 42,4 mm. Klasa obciążenia i dokładności: klasa 0.5 moc maksymalna: 2,5 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 600A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 2.5VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 0.5 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 0mm |
| Öffnungsbreite | 0mm |
| Öffnungsdurchmesser | 42.4mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5HJ060 |
|---|---|
| EAN | 3606489608293 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 0.44 kg |
| Weight (Package) | 0.44 kg |
Designations
Cable Retrofit Current Transformer Converter Current Measure Transformer Current Measurement Transformer Current Measuring Transformer Current Transformer Current Transformer Current Transformer DC/DC Converter Hinged Current Transformer Hinged Transformer Measure Transformer Measuring Current Transformer Measuring Current Transformer Measuring Current Transformer Retrofit Current Transformer Retrofit Current Transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















































