€139.55
% €144.59 (3.49% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023093 P/N: METSECT5DB300 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5DB300 Wandler TI 3000_5 FL.Sammelschiene 38x127"
Schneider Electric Transformer TI 3000_5 FL.Busbar 38x127
Schneider Electric METSECT5DB300
EAN 3303431123773
Description
Este transformador de corrente, tropicalizado para cabo, tem uma corrente nominal de linha de 3000 A e uma corrente secundária de 5 A. Este transformador de corrente tem uma abertura de 38 mm x 127 mm. Compatível com uma única saída para barra: 127 mm x 38 mm. Classe de carga e precisão da seguinte forma: potência máxima classe 0,5: 25 VA, potência máxima classe 1: 30 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 3000A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 30VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 127mm |
| Öffnungsbreite | 38mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5DB300 |
|---|---|
| EAN | 3303431123773 |
| ETIM | EC002048 |
| SCIP | 76ef2415-e8df-41ac-934d-14936531e31b |
| ECLASS | eClass_10_AAB626014 |
| Weight | 1.06 kg |
| Weight (Package) | 1.06 kg |
Designations
Clamp current transformer Clamp current transformer Clip-on current transformer Current measurement transformer Current measuring transformer Current measuring transformer Current transformer Current transformer Current transformer DC/DC transformer Measurement transformer Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transformer Transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















































