€157.36
% €163.03 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023097 P/N: METSECT5DC400 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5DC400 Wandler TI 4000_5 FL.Sammelschiene 52x127"
Schneider Electric Transformer TI 4000_5 FL.Busbar 52x127
Schneider Electric METSECT5DC400
EAN 3303431123803
Description
Este transformador de corrente, tropicalizado para barramento, tem uma corrente nominal de linha de 4000 A e uma corrente secundária de 5 A. Este transformador de corrente tem uma abertura de 55 mm x 128 mm. Compatível com uma única saída para barra: 127 mm x 52 mm. Classe de carga e precisão da seguinte forma: potência máxima classe 0.5: 30 VA, potência máxima classe 1: 50 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 4000A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 50VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 128mm |
| Öffnungsbreite | 55mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5DC400 |
|---|---|
| EAN | 3303431123803 |
| ETIM | EC002048 |
| SCIP | 76ef2415-e8df-41ac-934d-14936531e31b |
| ECLASS | eClass_10_AAB626014 |
| Weight | 1.35 kg |
| Weight (Package) | 1.35 kg |
Designations
Clamp-on current transformer Clip-on current transformer Converter Current measuring transformer Current transformer Current transformer DC/DC converter Measurement current transformer Measurement transformer Measuring current transformer Measuring transformer Power transformer Power transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















































