€2,144.77
Available, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810018546 P/N: LC1G400KUEN Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric LC1G400KUEN Leistungsschütz TeSys control - Giga, 3-polig, 400A AC3, 100-250V ACDC Spule"
Schneider Electric Power contactor TeSys control - Giga, 3-pole, 400A AC3, 100-250V ACDC coil
Schneider Electric LC1G400KUEN
EAN 3606481921987
Description
TeSys Giga-kontaktorer, 3-poler (3NO) for kategori AC-3-applikasjoner opp til 400A 250kW ved 440V. Denne har en multi-spennin gs 100-250V AC/DC lavforbruk elektronisk spole, PLC utgangskontroll med høy pålitelighet 1 NO + 1NC hjelpebryter (17V, 1mA).D esignet for krevende bruksområder med et maksimalt antall kontrollsykluser på opptil 600 per time og i miljøer opp til 60 °C. Den gir høy pålitelighet og holdbarhet med en mekanisk holdbarhet på 5 millioner sykluser. Lokal og ekstern kontaktslitasjedi agnose (CWD) som standard med kontinuerlig overvåking med status og alarmindikatorer.Det er mulig å skifte ut kontrolmodul (h ovedpol), for forbedret levetid. Mekanisk vedlikehold uten fjerning av kabler / samleskinner, og overlastreleer kan monteres direkte under kontaktoren. Takket være strømtilkobling gjennom boltet tilkobling med kabelminnesett og kontrolltilkoblinger m ed fjærklemmer, tilgjengelig fra forsiden for enkel og rask utskifting. Den gir IP2x beskyttelse i front med beskyttelse i he nhold til IEC 60529 og VDE 0106. Den tåler fra -25 ° C med 60 ° C driftstemperatur i omgivelsesluften og monteres direkte på monteringsplaten, tåler opp til 3000m høyde uten omberegning . Størrelsen er 290mm x 140mm x 209mm (H x B x D), kompakt størr else sparer plass på panelet. Multistandardsertifikater (CE, CB, CCC, cULus, EAC, KC, RCM, Marine) og Green Premium-kompatibl e (RoHs / Reach). Unik QR-kode gir rask tilgang til fullstendig produktdata.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 50 Hz | 100V |
|---|---|
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 60 Hz | 100V |
| Bemessungssteuerspeisespannung DC | 100V |
| Spannungsart zur Betätigung | AC/DC |
| Anzahl der Öffner als Hauptkontakte | 0 |
| Anzahl der Schließer als Hauptkontakte | 3 |
| Anschlussart Hauptstromkreis | Bolzenanschluss |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 1000V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 1000V |
| Bemessungsbetriebsstrom Ie bei AC-1 | 550A |
| Bemessungsbetriebsstrom Ie bei AC-3 | 400A |
| Bemessungsbetriebsleistung bei AC-3 | 200kW |
| Bemessungsbetriebsstrom Ie bei AC-4 | 400A |
| Bemessungsbetriebsleistung bei AC-4 | 200kW |
| Bemessungsbetriebsleistung NEMA | 300kW |
| Anzahl der Hilfskontakte als Schließer | 1 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Öffner | 1 |
| Geeignet für Reiheneinbau | |
| Breite | 140mm |
| Höhe | 225mm |
| Tiefe | 226mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | LC1G400KUEN |
|---|---|
| EAN | 3606481921987 |
| ETIM | EC000066 |
| SCIP | 6fbdad13-bb7c-47d4-a6d6-d82dd6f54349 |
| ECLASS | eClass_10_AAB718015 |
| Weight | 8.24 kg |
| Weight (Package) | 8.24 kg |
Designations
3P 400A 440VAC AC-3 AC/DC CIRCUIT BREAKER CONTACTOR CONTACTOR CIRCUIT CWD KUE LC1G LC1G400 LC1G400KUEN MOTOR CONTACTOR POWER CONTACTOR SWITCHING TeSys TeSys Giga contactor ground fault protection phase failure single-phase loads standard unbalance of phases
Login
No reviews found. Share your insights with others.































