€2,467.72
Available, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810018547 P/N: LC1G400LSEA Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric LC1G400LSEA Leistungsschütz TeSys control - Giga, 3-polig, 400A AC3, 200-500V ACDC Spule"
Schneider Electric Power Contactor TeSys control - Giga, 3-pole, 400A AC3, 200-500V ACDC coil
Schneider Electric LC1G400LSEA
EAN 3606481922489
Description
TeSys Giga-kontaktorer, 3-poler (3NO) for kategori AC-3-applikasjoner opp til 400A 250kW ved 440V.Denne har en multi-spenning s 200-500V AC/DC lavforbruk elektronisk spole, PLC utgangskontroll med høy pålitelighet 1 NO + 1NC hjelpebryter (17V, 1mA).De signet for krevende bruksområder med et maksimalt antall kontrollsykluser på opptil 600 per time og i miljøer opp til 60 °C.D en gir høy pålitelighet og holdbarhet med en mekanisk holdbarhet på 5 millioner sykluser. Lokal og ekstern kontaktslitasjedia gnose (CWD) som standard med kontinuerlig overvåking med status og alarmindikatorer.Det er mulig å skifte ut kontrolmodul (ho vedpol), for forbedret levetid. Mekanisk vedlikehold uten fjerning av kabler / samleskinner, og overlastreleer kan monteres d irekte under kontaktoren. Takket være strømtilkobling gjennom boltet tilkobling med kabelminnesett og kontrolltilkoblinger me d fjærklemmer, tilgjengelig fra forsiden for enkel og rask utskifting. Den gir IP2x beskyttelse i front med beskyttelse i hen hold til IEC 60529 og VDE 0106. Den tåler fra -25 ° C med 60 ° C driftstemperatur i omgivelsesluften og monteres direkte på m onteringsplaten, tåler opp til 3000m høyde uten omberegning . Størrelsen er 290mm x 140mm x 209mm (H x B x D), kompakt større lse sparer plass på panelet. Multistandardsertifikater (CE, CB, CCC, cULus, EAC, KC, RCM, Marine) og Green Premium-kompatible (RoHs / Reach). Unik QR-kode gir rask tilgang til fullstendig produktdata.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 50 Hz | 200V |
|---|---|
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 60 Hz | 200V |
| Bemessungssteuerspeisespannung DC | 200V |
| Spannungsart zur Betätigung | AC/DC |
| Anzahl der Öffner als Hauptkontakte | 0 |
| Anzahl der Schließer als Hauptkontakte | 3 |
| Anschlussart Hauptstromkreis | Bolzenanschluss |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 1000V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 1000V |
| Bemessungsbetriebsstrom Ie bei AC-1 | 550A |
| Bemessungsbetriebsstrom Ie bei AC-3 | 400A |
| Bemessungsbetriebsleistung bei AC-3 | 200kW |
| Bemessungsbetriebsstrom Ie bei AC-4 | 400A |
| Bemessungsbetriebsleistung bei AC-4 | 200kW |
| Bemessungsbetriebsleistung NEMA | 300kW |
| Anzahl der Hilfskontakte als Schließer | 1 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Öffner | 1 |
| Geeignet für Reiheneinbau | |
| Breite | 140mm |
| Höhe | 290mm |
| Tiefe | 226mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | LC1G400LSEA |
|---|---|
| EAN | 3606481922489 |
| ETIM | EC000066 |
| SCIP | 6fbdad13-bb7c-47d4-a6d6-d82dd6f54349 |
| ECLASS | eClass_10_AAB718015 |
| Weight | 8.99 kg |
| Weight (Package) | 8.99 kg |
Designations
3P 400A 440VAC AC-3 AC/DC CONTACTOR CIRCUIT CWD LC1G LC1G400 LC1G400LSEA LSE MOTOR CONTACTOR NETWORK CONTACTOR POWER CONTACTOR SWITCHING TeSys TeSys Giga advanced contactor earth fault protection phase imbalance phase loss single-phase loads
Login
No reviews found. Share your insights with others.

































