€5.07
% €7.46 (32.04% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014181 P/N: DF2BA0600 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DF2BA0600 Sicherungseinsatz NFC 8,5x31,5mm, zylindrisch, aM 6A, ohne Anzeige"
Schneider Electric Fuse element NFC 8.5x31.5mm, cylindrical, aM 6A, without indicator
Schneider Electric DF2BA0600
EAN 3389110499063
Description
Dies ist ein NFC-Sicherungskartusche für TeSys GS Lasttrennschalter-Sicherungsgeräte.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Keramiksicherung |
|---|---|
| Größe | 8x32 mm |
| Spannungsart | AC |
| Bemessungsstrom | 6A |
| Bemessungsspannung | 400V |
| Betriebsklasse | aM (Teilbereichs-Schaltgeräteschutz) |
| Betriebsfrequenz | 50Hz |
| Ausführung Kennmelder | |
| Auslösecharakteristik | sonstige |
| Abschaltleistung | 20kA |
| Leistungsverlust bei Bemessungsstrom | 0.35W |
Technical data
| P/N (Part Number) | DF2BA0600 |
|---|---|
| EAN | 3389110499063 |
| ETIM | EC002704 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ797013 |
| Weight | 0.004 kg |
| Weight (Package) | 0.004 kg |
Designations
Fuse Fuse cartridge Fuse element Fuse holder Melting fuse
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















