€29.25
% €43.32 (32.48% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810008882 P/N: A9N15645 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9N15645 Sicherungsträger STI, 1P+N, bis 10A, für Sicherung 8,5x31,5mm"
Schneider Electric Fuse holder STI, 1P+N, up to 10A, for fuse 8.5x31.5mm
Schneider Electric A9N15645
EAN 3606480619526
Description
Fuse holder Acti 9 STI. 1P+N, up to 10A, for fuses 8.5x31.5mm, insulation voltage (Ui) 500V AC. Overload and short-circuit protection. May not be used as a switch. Color shade RAL 9003. The STI fuse holder meets the following standards: IEC/EN 60947-3 and IEC/EN 60269-2.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nennspannung | 400V |
|---|---|
| Montageart | DIN-Schiene |
| Für Sicherungsgröße | 8 |
| Polzahl | 1 |
| Mitschaltender Neutralleiter | |
| Abschließbar | 1 |
| Mit optischer Defektanzeige | 1 |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Einbautiefe | 44mm |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9N15645 |
|---|---|
| EAN | 3606480619526 |
| ETIM | EC002705 |
| SCIP | 58250416-ad9e-49ce-8d91-cdef0ea3a401 |
| ECLASS | eClass_10_ADI305007 |
| Weight | 0.07 kg |
| Weight (Package) | 0.07 kg |
Designations
STI fuse fuse holder insulated fuse holder
Login
No reviews found. Share your insights with others.






























