€5.23
% €7.70 (32.08% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014180 P/N: DF2BA0400 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DF2BA0400 Sicherungseinsatz NFC 8,5x31,5mm zylindrisch, aM 4A, ohne Anzeige"
Schneider Electric Fuse insert NFC 8.5x31.5mm cylindrical, gG 4A, without indicator
Schneider Electric DF2BA0400
EAN 3389110499049
Description
Dies ist ein NFC-Sicherungskartusche für TeSys GS Lasttrennschalter-Sicherungsgeräte.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Keramiksicherung |
|---|---|
| Größe | 8x32 mm |
| Spannungsart | AC |
| Bemessungsstrom | 4A |
| Bemessungsspannung | 400V |
| Betriebsklasse | aM (Teilbereichs-Schaltgeräteschutz) |
| Betriebsfrequenz | 50Hz |
| Ausführung Kennmelder | |
| Auslösecharakteristik | sonstige |
| Abschaltleistung | 20kA |
| Leistungsverlust bei Bemessungsstrom | 0.26W |
Technical data
| P/N (Part Number) | DF2BA0400 |
|---|---|
| EAN | 3389110499049 |
| ETIM | EC002704 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ797013 |
| Weight | 0.004 kg |
| Weight (Package) | 0.004 kg |
Designations
Cartridge fuse Fuse Fuse cartridge Fuse holder Fuse insert
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















