€44.41
% €75.92 (41.5% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810009068 P/N: A9S60332 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9S60332 Lasttrennschalter iSW, 3P, 32A, 415V"
Schneider Electric Load disconnect switch iSW, 3P, 32A, 415V
Schneider Electric A9S60332
EAN 3606480088735
Description
Rozłącznik iSW-32-2, o numerze A9S60332, prąd znamionowy 32A, 2-biegunowy (dwubiegunowy), stosowany do przełączania obwodów elektrycznych.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Schaltfunktion | Ausschalter |
|---|---|
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 3 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Polzahl | 3 |
| Bemessungsstrom | 32A |
| Bemessungsspannung | 415V |
| Min. Bemessungsspannung | 415V |
| Bemessungsabschaltvermögen | -kA |
| Kurzschlussfestigkeit (Icw) | -kA |
| Spannungsart | AC |
| Mit Signallampe | |
| Farbe der Kalotte | weiß |
| Leuchtmittel | |
| Lampensockel | |
| Max. Lampenleistung | -W |
| Breite in Teilungseinheiten | 2 |
| Einbautiefe | 75.5mm |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Aufdruck/Kennzeichnung | sonstige |
| Zwangstrennung nach DIN VDE 0113 | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9S60332 |
|---|---|
| EAN | 3606480088735 |
| ETIM | EC001545 |
| SCIP | 58250416-ad9e-49ce-8d91-cdef0ea3a401 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ813014 |
| Weight | 0.12 kg |
| Weight (Package) | 0.12 kg |
Designations
Blind Switch Changeover Switch Control Switch Disconnect Switch Group Switch Main Switch Switch Switch Series Installation Switch for DIN Rail Switch for Series Installation Switch with Pilot Light
Login
No reviews found. Share your insights with others.
























