€19.14
% €32.73 (41.52% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810009064 P/N: A9S60132 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9S60132 Lasttrennschalter iSW, 1P, 32A, 250V"
Schneider Electric Load disconnect switch iSW, 1P, 32A, 250V
Schneider Electric A9S60132
EAN 3606480088711
Description
Cet interrupteur-sectionneur Acti9 iSW est modulaire et fiable. L'endurance électrique peut aller jusqu'à 30 000 cycles et l'endurance mécanique jusqu'à 300 000 cycles. La température de fonctionnement est de -20°C à +50°C. La température de stockage est de -40°C à +70°C. Les degrés de protection sont IP20 et IP40. Il se monte sur rail DIN. Cet interrupteur-sectionneur est utilisé pour le contrôle. Ce produit est conforme à la norme EN/IEC 60669-2-4.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Schaltfunktion | Ausschalter |
|---|---|
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Polzahl | 1 |
| Bemessungsstrom | 32A |
| Bemessungsspannung | 250V |
| Min. Bemessungsspannung | 250V |
| Bemessungsabschaltvermögen | -kA |
| Kurzschlussfestigkeit (Icw) | -kA |
| Spannungsart | AC |
| Mit Signallampe | |
| Farbe der Kalotte | grau |
| Leuchtmittel | |
| Lampensockel | |
| Max. Lampenleistung | -W |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Einbautiefe | 75.5mm |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Aufdruck/Kennzeichnung | sonstige |
| Zwangstrennung nach DIN VDE 0113 | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9S60132 |
|---|---|
| EAN | 3606480088711 |
| ETIM | EC001545 |
| SCIP | 58250416-ad9e-49ce-8d91-cdef0ea3a401 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ813014 |
| Weight | 0.05 kg |
| Weight (Package) | 0.05 kg |
Designations
blind switch changeover switch circuit breaker circuit breaker with indicator light control switch group switch main switch modular installation switch modular switch switch switch for DIN rail
Login
No reviews found. Share your insights with others.























