€84.87
% €118.88 (28.61% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810009006 P/N: A9N26961 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9N26961 Unterspannungsauslöser MN, 48V AC/DC"
Schneider Electric Undervoltage release MN, 48V AC/DC
Schneider Electric A9N26961
EAN 3606480383007
Description
MN nullspenningspole. Løser ut vernet når spenningen synker eller brytes. Utkopling skjer ved 70-35% av Un.Gjeninnkobling kan skje når spenningen er 85% av Un eller høyere. Rød indikator i front. Passer til iDPN N, C120 og iID.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Gerätemontage | Leitungsschutzschalter |
|---|---|
| Funktion | Unterspannungsauslöser |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Anzahl der Fehlersignalschalter | 0 |
| Bemessungsschaltstrom | -A |
| Bemessungsspannung | 48V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Mit Autotest für Fehlerstromfunktion | |
| Geeignet für max. Polzahl der Hauptkontakteinheit (gesamt) | 4 |
| Geeignet für max. Stromstärke der Hauptkontakteinheit | 125A |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9N26961 |
|---|---|
| EAN | 3606480383007 |
| ETIM | EC001286 |
| SCIP | 1c982225-793c-4764-bb20-01ab4bcb87c2 |
| ECLASS | eClass_10_AKE327013 |
| Weight | 0.07 kg |
| Weight (Package) | 0.07 kg |
Designations
AFD AFD unit AFDD Additional device for modular installation Auxiliary contact Auxiliary current switch Auxiliary switch Auxiliary switch/signal contact Auxiliary switch/signal contact for modular installation Changeover auxiliary contact Contact module Fault signal switch Fire protection switch Fire protection switch block Fire protection switch block Fire protection switch function Fire protection switching device AFDD Monitoring unit Remote drive Remote switch Remote switch-on Remote trip Signal contact Signal switch Undervoltage release Working current release
Login
No reviews found. Share your insights with others.


























