€48.51
% €67.95 (28.61% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810008993 P/N: A9N26476 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9N26476 Arbeitsstromauslöser MX, 100-415V AC / 110-130V DC"
Schneider Electric Working current release MX, 100-415V AC / 110-130V DC
Schneider Electric A9N26476
EAN 3606480378126
Description
Ten produkt MX jest pomocniczym wyzwalaczem wzrostowym. Jest mocowany na szynie DIN. Napięcie obwodu sterującego Uc wynosi od 100V AC do 415V AC z częstotliwością 50/60Hz lub od 110V DC do 130V DC. Wymiary wynoszą (szer.) 18 mm x (wys.) 82,5 mm x (gł.) 73,5 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Gerätemontage | Leitungsschutzschalter |
|---|---|
| Funktion | Arbeitsstromauslöser |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Anzahl der Fehlersignalschalter | 0 |
| Bemessungsschaltstrom | -A |
| Bemessungsspannung | 415V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Mit Autotest für Fehlerstromfunktion | |
| Geeignet für max. Polzahl der Hauptkontakteinheit (gesamt) | 4 |
| Geeignet für max. Stromstärke der Hauptkontakteinheit | 125A |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9N26476 |
|---|---|
| EAN | 3606480378126 |
| ETIM | EC001286 |
| ECLASS | eClass_10_AKE327013 |
| Weight | 0.07 kg |
| Weight (Package) | 0.07 kg |
Designations
AFD AFD Unit AFDD Additional device for modular installation Auxiliary contact Auxiliary current switch Auxiliary switch Auxiliary switch/Signal contact Auxiliary switch/Signal contact for modular installation Changeover auxiliary contact Contact module Fault signal switch Fire protection switch Fire protection switch block Fire protection switch block Fire protection switch device AFDD Fire protection switching function Monitoring unit Remote drive Remote switch Remote switch-on Remote trip Signal contact Signal switch Undervoltage release Working current release
Login
No reviews found. Share your insights with others.


























