47,02 €
% 71,28 € (34.03% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 7-10 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810027719 P/N: PKF16M734 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric PKF16M734 PratiKa wander socket - straight - 16 A - 3P + E - 380...415 V AC - IP67"
Schneider Electric CEE Coupling Screw Terminals, 16A, 3p+E, 380-415 V AC, IP67
Schneider Electric PKF16M734
EAN 3303432032548
Descrizione
Deze Pratika industriële verloopaansluiting met schroefaansluiting is recht. Hij heeft 3P+E-polen, een nominale stroom van 16A en een bedrijfsspanning van 380 VAC tot 415 VAC. De afmetingen van de basisplaat zijn 87 mm (B) x 87 mm (H). De beschermingsgraad is IP67 en IK08. De brandwerendheid is 850°C. De kabelingangen zijn voor flexibele of stijve kabels. De maat van de kabelingangen in 16A is 8mm tot 15mm voor kabels van 1mm² tot 4mm². De kleur van de contactdoos is lichtgrijs (RAL 7035) met rode gemakkelijke identificatie van de werkende spanning. De frequentie is 50Hz of 60Hz. De klokpositie van het contact is 6u.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| IEC-Stromstärke | 16A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 3 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 380-415 V (50+60 Hz) rot |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Steckrichtung | gerade |
| Kabeleinführung | sonstige |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Militärausführung |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | PKF16M734 |
|---|---|
| EAN | 3303432032548 |
| ETIM | EC001320 |
| SCIP | 89350e0d-a4ac-4516-bf86-fdaed8a227fc |
| ECLASS | eClass_10_AKE313016 |
| Peso | 0.2 kg |
| Peso (pacco) | 0.2 kg |
Designazioni
Angle coupling Angle coupling socket CEE angle coupling CEE angle coupling socket CEE connection device CEE connector CEE container coupling CEE container coupling socket CEE coupling CEE coupling socket CEE hanging coupling CEE hanging coupling socket CEE low-voltage coupling CEE low-voltage coupling socket CEETyp connection device CEETyp connector CEEform angle coupling CEEform angle coupling socket CEEform connection device CEEform connector CEEform container coupling CEEform container coupling socket CEEform coupling CEEform coupling socket CEEform low-voltage coupling CEEform low-voltage coupling socket CEEform pendant coupling CEEform pendant coupling socket CEEnorm angle coupling CEEnorm angle coupling socket CEEnorm connection device CEEnorm connector CEEnorm container coupling CEEnorm container coupling socket CEEnorm coupling CEEnorm coupling socket CEEnorm hanging coupling CEEnorm hanging coupling socket CEEnorm low-voltage CEEnorm low-voltage coupling CEEnorm low-voltage coupling socket Cekon angle coupling Cekon angle coupling socket Cekon connection device Cekon connector Cekon container coupling Cekon container coupling socket Cekon coupling Cekon coupling socket Cekon hanging coupling Cekon hanging coupling socket Cekon low-voltage coupling Cekon low-voltage coupling socket Container coupling Container coupling socket Coupling Coupling socket Hanging coupling Hanging coupling socket ICEE connection device ICEE connector Low-voltage coupling Low-voltage coupling socket Power current connection device Power current connector Three-phase connection device Three-phase connector
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.






















